Bill Gates: rozpoznawanie mowy zastąpi klawiatury

Bill Gates: rozpoznawanie mowy zastąpi klawiatury

Bill Gates: rozpoznawanie mowy zastąpi klawiatury
23.04.2007 13:00, aktualizacja: 23.04.2007 13:52

Według Billa Gatesa, w ciągu najbliższych kilku lat klawiatury ustąpią miejsca oprogramowaniu do rozpoznawania mowy. Tak śmiałą tezę postawił na zakończonej niedawno konferencji Intel Developer Forum.

W mowie, którą prezes zarządu Microsoftu wygłosił przed gośćmi odbywającej się w Pekinie konferencji IDF, głównymi punktami była rewolucja technologiczna. Gates podkreślił, że w jego opinii kluczowy będzie tu rozwój bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do Internetu. Według niego, nic nie wskazuje na to, żeby postęp w informatyce i telekomunikacji miał w najbliższych latach zwolnić. _ "Często pytają mnie, kiedy rewolucja technologiczna się zakończy. Czy rozwój sprzętu i oprogramowania zwolni? Odpowiadam, że nie widzimy jakichkolwiek barier" _ - powiedział założyciel Microsoftu.

Bill Gates znany jest z tego, że często i chętnie prezentuje swoje zdanie na temat rozwoju technologicznego. Bez wątpienia jego opinie są dokładnie analizowane przez firmy badawcze. Często, jego słowa stają się "kultowymi" cytatami, tysiące razy powtarzane w artykułach prasowych, czy branżowych książkach ( Kilka przykładów znajdziecie w tekście: "Wizjonerzy i szarlatani: Bill Gates" - http://www.idg.pl/news/80645.html. Tym razem, Gates stwierdził, że prawdopodobnie w najbliższych latach tradycyjna klawiatura wyparta zostanie przez systemy rozpoznawania mowy. Podkreślił także, iż jego zdaniem, zobaczymy również całkowite połączenie telewizji i Internetu a tradycyjne książki zastąpione zostaną multimedialnymi urządzeniami w stylu Tabletów czy UMPC ( Ultra Mobile PC ).

"Widzimy dopiero początkowy fragment tego, co sprawić może technologia" - powiedział Gates.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)