Ulepszone rozpoznawanie mowy w Windows Vista

Ulepszone rozpoznawanie mowy w Windows Vista
Źródło zdjęć: © IDG

30.09.2008 10:30, aktual.: 30.09.2008 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gigant z Redmond udostępnił drugą wersję poglądową narzędzia Windows Speech Recognition Macros dla Windows Vista, które pozwala rozszerzyć funkcjonalność rozpoznawania mowy w nowym systemie Microsoftu.

Użytkownik po instalacji dodatku Windows Speech Recognition Macros TP2 dostaje możliwość korzystania z dodatkowych komend głosowych ułatwiających pracę w środowisku systemowym. Firma Microsoft na swoich stronach podaje, że aplikacja umożliwia wykonywanie prostych czynności za pomocą głosu, takich jak chociażby wpisywanie adresów e-mail w programie Microsoft Office Outlook - ale nie tylko.

Narzędzie znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Udostępniona właśnie wersja Technology Preview 2 stanowi tylko przedsmak możliwości aplikacji, która ma zostać wydana w przyszłości. Według Microsoftu nie należy nawet traktować obecnej wersji jako bety, stąd oznaczenie "pre-beta". Twórcy zachęcają do dzielenia się spostrzeżeniami z użytkowania Windows Speech Recognition Macros TP2 na adres e-mail listen@microsoft.com. Pozwoli to w przyszłości na dopracowanie szczegółów oraz zawarcie tych opcji, które będą najczęściej wymieniane przez użytkowników.

Windows Speech Recognition Macros TP2 współpracuje jedynie z anglojęzycznymi edycjami systemu operacyjnego Windows Vista, zarówno w wersji 32-bitowej, jak i x64.

Narzędzie pobrać można z witryny Microsoftu (wymagane pozytywne przejście testu weryfikacji legalności posiadanego systemu operacyjnego w procesie WGA).

Więcej informacji:witryna MSDN Speech @ Microsoft (w j. ang.)

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)