Rozpoznawanie mowy w Second Life

Instytut Fraunhofera ds. Techniki Produkcji i Automatyzacji (IPA) zaprezentował interfejs programistyczny Voice Control API dla systemów bazujących na dialogu w języku naturalnym. Opisuje go naukowy serwis informacyjny Informationsdienst Wissenschaft (IDW). Z okazji 50 rocznicy działania IPA dział zarządzania produktami i jakością przedstawił sposób działania nowego systemu w swojej wirtualnej fabryce Factory of eMotion. Goście wirtualnego świata Second Life mogli w niej wypróbować funkcjonowanie nowego interfejsu

Rozpoznawanie mowy w Second Life

Każdy, kto w tym symulowanym świecie skorzysta z zaproszenia i zajmie miejsce na fotelu konstruktora, za pomocą wyświetlanego tam numeru telefonicznego i wydawanych za jego pośrednictwem komend głosowych może sterować swoją pozycją przy pracy nad czterokołowym pojazdem.

Obraz
© Odbieranie poleceń: krótkie komendy wydawane przez telefon sterują pozycją podczas pracy nad quadem w Fabric of eMotion w IPA (fot. heise-online)

Używając Voice Control API programiści mogą tworzyć własne systemy dialogu w mowie naturalnej i integrować je w programach. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć przy pracy obie ręce wolne. W procesach produkcji przemysłowej ważne jest między innymi to, aby dawało się odtworzyć logikę sterowania maszyn i interakcji pomiędzy maszynami.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

internetmowagra

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)