Będzie piąty, czy nie będzie

Będzie piąty, czy nie będzie

25.09.2007 18:04

Być może już niebawem pojawi się kolejny operator telefonii komórkowej. Gdyby nie liczyć działających operatorów wirtualnych (MVNO) będzie piątym

–. po Erze, Plusie, Orange i Play. Chyba, że w przetargu na częstotliwości 1800 MHz zwycięży jeden, lub więcej niż jeden z działających już operatorów.

Przypomnijmy - w ogłoszonym w maju przetargu do zdobycia są rezerwacje na dwa bloki częstotliwości - oferty złożyło sześć firm. Dwie z nich - CenterNET i Inquam Broadband - chcą zdobyć po dwa bloki, a pozostałe - Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel, Polkomtel oraz Tolpis - po jednym.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska w jednym z wywiadów sugerowała, że wolała by, aby pojawił się nowy podmiot, który budowałby własną sieć. Jednocześnie podkreślała, że nie przekreśla szans trójki obecnie działających operatorów (czwarty - Play nie był zainteresowany tymi częstotliwościami).

Z trójki nowych uczestników coś więcej można powiedzieć o firmie CenterNET. Powiązany z giełdowym inwestorem Romanem Karkosikiem podmiot nawet jeśli nie dostanie rezerwacji częstotliwości i tak zamierza uruchomić działalność –. wtedy jako MVNO.

Przetarg na częstotliwości 180. MHz już raz miał miejsce. Jego wyniki zostały jednak unieważnione, gdyż okazało się, że zwycięzca - Telekomunikacja Kolejowa – nie ma wystarczających środków na budowę własnej sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)