Będzie piąty, czy nie będzie

25.09.2007 18:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Być może już niebawem pojawi się kolejny operator telefonii komórkowej. Gdyby nie liczyć działających operatorów wirtualnych (MVNO) będzie piątym

–. po Erze, Plusie, Orange i Play. Chyba, że w przetargu na częstotliwości 1800 MHz zwycięży jeden, lub więcej niż jeden z działających już operatorów.

Przypomnijmy - w ogłoszonym w maju przetargu do zdobycia są rezerwacje na dwa bloki częstotliwości - oferty złożyło sześć firm. Dwie z nich - CenterNET i Inquam Broadband - chcą zdobyć po dwa bloki, a pozostałe - Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel, Polkomtel oraz Tolpis - po jednym.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska w jednym z wywiadów sugerowała, że wolała by, aby pojawił się nowy podmiot, który budowałby własną sieć. Jednocześnie podkreślała, że nie przekreśla szans trójki obecnie działających operatorów (czwarty - Play nie był zainteresowany tymi częstotliwościami).

Z trójki nowych uczestników coś więcej można powiedzieć o firmie CenterNET. Powiązany z giełdowym inwestorem Romanem Karkosikiem podmiot nawet jeśli nie dostanie rezerwacji częstotliwości i tak zamierza uruchomić działalność –. wtedy jako MVNO.

Przetarg na częstotliwości 180. MHz już raz miał miejsce. Jego wyniki zostały jednak unieważnione, gdyż okazało się, że zwycięzca - Telekomunikacja Kolejowa – nie ma wystarczających środków na budowę własnej sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)