Motorola Mobility nie będzie lepiej traktowana przez Google

Motorola Mobility nie będzie lepiej traktowana przez Google
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.11.2011 12:33

Pomimo wykupienia Motoroli Mobility przez Google, firma ta nie ma co liczyć na specjalne traktowanie ze strony swojego nowego właściciela - poinformował Eric Schmidt, prezes firmy z Mountain View.

W połowie sierpnia, za 12,5 mld dolarów, Google przejął komórkowy dział Motoroli. Mówiło się wtedy, że firma komórkowa może zyskać na tym m.in. dostęp do nowych wersji systemu Android wcześniej od innych producentów. Wywołało to obawy tych ostatnich i stworzyło szereg wątpliwości m.in. na temat otwartości Androida.

Teraz Google zapewnia, że przejęcie Motoroli Mobility nie wpłynie w żaden sposób ani na otwartość systemu Android, ani na stosunki biznesowe z nowym nabytkiem. Komórkowy dział Motoroli - według słów Larrego Page'a - ma działać pod skrzydłami Google jako oddzielny podmiot i być traktowany tak samo jak każdy inny partner biznesowy giganta.

Tymi słowami Google jednocześnie uspokoiło konkurentów mobilnej Motoroli oraz wytrąciło argument przeciwników, mówiący o końcu otwartości systemu Android.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)