W sieci komórkowej Google nie będzie opłat za roaming

W sieci komórkowej Google nie będzie opłat za roaming

W sieci komórkowej Google nie będzie opłat za roaming
Źródło zdjęć: © SMSAPI.pl
07.04.2015 08:54, aktualizacja: 07.04.2015 10:34

Jak wejść z przytupem na rynek, który jest już niemiłosiernie zapchany przez wielu operatorów, ostro rywalizujących ze sobą pod względem cen i jakości usług? Proste - trzeba zaoferować coś extra.

Już kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Google prawdopodobnie jeszcze w tym roku zamierza wejść w nowy dla tej firmy sektor rynkowy i świadczyć usługi jako operator komórkowy. Wtedy wiadomo było niewiele - mówiono o konkurencyjnych cenach oraz współpracy (jeśli chodzi o wykorzystanie infrastruktury) z sieciami T-Mobile i Sprint.

Ostatnio pojawiła się nowa ciekawa informacja, która nie tylko potwierdza ogólne plany Google'a, ale też - zgodnie ze zwyczajami tej firmy - zapowiada nowatorskie podejście do kwestii zarabiania pieniędzy na usługach. Zamiast obciążać użytkowników dodatkowymi połączeniami w ramach roamingu, Google zamierza zaoferować połączenia kosztujące tyle samo, co na terenie macierzystego kraju operatora. Prawdopodobnym partnerem Google'a w tej niezwykłej promocji będzie firma Hutchison Whoampa, właściciel między innymi sieci Three oraz (niedługo) 02, również oferująca swoim klientom brak dodatkowych kosztów związanych z roamingiem.

Na czym w takim razie będzie chciał zarabiać Google? Konieczność wyświetlenia dodatkowych reklam? Raczej nie. Prędzej zgoda na udostępnienie danych o naszym zachowaniu, podróżach, sposobie wykorzystywania telefonu itd. Danych, które Google będzie mógł później sprzedać reklamodawcom. Będzie więc tanio, ale kosztem prywatności.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Polacy pracują nad ciekłym pancerzem rodem z filmów sci-fi

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)