ARM: chip do smartfonów w technologii 32 nanometrów

ARM: chip do smartfonów w technologii 32 nanometrów

16.02.2009 10:30

ARM, angielska firma projektująca mikroprocesory, zapowiedziała prezentację nowego chipa przeznaczonego do telefonów typu smartfon. Urządzenie to ma być produkowane w technologii 32 nanometrów.

Firma ARM zapowiedziała prezentację chipa stworzonego w technologii 3. nanometrów. Ma on być stosowany w smartfonach. Nowe urządzenie zostanie zaprezentowane na rozpoczynających się dzisiaj targach GSMA Mobile World Congress w Barcelonie.
Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, nowe chipy zrewolucjonizują rynek smartfonów. Mają być bowiem bardziej energooszczędne ( wzrost wydajności baterii o około 10%-20. ) oraz o wiele szybsze od dostępnych obecnie na rynku. Co więcej, standardem ma być obsługa obrazu w jakości 1080p ( rozdzielczość 1920 x 1080 ).
Próbki nowych chipów pojawią się na początku 201. roku. Pierwsze urządzania zbudowane w oparciu o te układy trafią na rynek w dalszej części tego roku.
Przypomnijmy, że firma Intel zaprezentowała chipy skonstruowane w technologii 32 nanometrów - http://www.pcworld.pl/news/336533/intel.zaprezentowal.32.nanometrowe.procesory.westmere..html już w zeszłym tygodniu. Zapowiedź ARM ma być dowodem na to, że partnerzy tej spółki również będą mieli dostęp do podobnych technologii.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, jakie modele smartfonów będą wyposażone w nowe układy.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)