Samsung pokazał ekrany do smartfonów przyszłości

Samsung pokazał ekrany do smartfonów przyszłości

Samsung pokazał ekrany do smartfonów przyszłości
Źródło zdjęć: © chip
30.05.2016 12:14, aktualizacja: 30.05.2016 15:31

Podczas pokazów na Display Week w San Francisco firma Samsung zaprezentowała nowe wyświetlacze, które trafią prawdopodobnie do przyszłych modeli smartfonów tej firmy.

Samsung nie ukrywa, że główną cechą wyróżniającą nowe wyświetlacze ma być ich lepsze przystosowanie do wyświetlania obrazu w goglach do wirtualnej rzeczywistości (VR Ready). Jest to możliwe, ponieważ nowy, 5,5-calowy ekran ma rozdzielczość aż 2160x3840 piksele, co przekłada się na niezwykłą gęstość upakowania pikseli: 806 ppi. Jak chwali się producent, to aż 44,7 proc. więcej od gęstości pikseli we współcześnie stosowanych ekranach smartfonów. Ze względu na 5,5-calową przekątną nowych wyświetlaczy możemy się spodziewać raczej w modelu Samsung Galaxy S8 niż w mającym się dość niedługo pojawić Note 6.

Inną ciekawą technologią zaprezentowaną przez firmę Samsung jest "Bio Blue", redukująca obecność niebieskiego światła w widmie z 3. proc. do 6 proc. Dzięki temu nawet długotrwałe patrzenie na ekran ma być znacznie mniej męczące dla oczu użytkownika smartfona.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: ASUS pokazał kartę graficznąROG Strix geForce GT 1080

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)