Procesor ARM i Android "upchane" w karcie SIM

Procesor ARM i Android "upchane" w karcie SIM

Procesor ARM i Android "upchane" w karcie SIM
Źródło zdjęć: © IDG.pl
18.02.2010 00:00, aktualizacja: 18.02.2010 09:58

Koreański operator SK Telecom zaprezentował na Mobile World Congress kartę SIM z...wbudowanym Androidem oraz procesorem ARM.

Montowana w telefonach komórkowych karta SIM cechuje się wielkością zbliżoną do znaczka pocztowego oraz grubością poniżej jednego milimetra. Tak niewielkie gabaryty nie przeszkodziły jednak operatorowi SK Telecom w umieszczeniu w jej wnętrzu procesora ARM wraz z towarzyszącą mu pamięcią operacyjną oraz 1-gigabajtowej pamięci flash, na której znalazł się system Google Android.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Zdaniem SK Telecom rozwiązanie takie mogłoby być wykorzystywane np. przez "głupie" terminale, które co prawda posiadają pomocnicze peryferia takie jak wyświetlacz i klawiatura, lecz nie dysponują procesorem i preinstalowanym systemem.

Koreański operator przyznał, że zaprezentowana karta to tylko prototyp i nie ma żadnych planów odnośnie jej wprowadzenia na rynek. Celem prezentacji takiego urządzenia miało być jedynie pokazanie poziomu obecnej miniaturyzacji pozwalającej na "upakowanie" tylu podzespołów w tak małej przestrzeni jaką dysponuje karta SIM.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)