Apple obiecuje: załatamy lukę w iPhone'ie

Apple obiecuje: załatamy lukę w iPhone'ie

29.08.2008 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele koncernu Apple poinformowali, że we wrześniu udostępnią poprawkę, która usunie z iPhone'a wykryty niedawno błąd w zabezpieczeniach, pozwalający na odblokowanie telefonu bez znajomości hasła.

_ "Drobna luka, którą w tym tygodniu wykryto w iPhone'ie, zostanie usunięta przez poprawkę dla oprogramowania telefonu. Uaktualnienie zostanie udostępnione we wrześniu" _ - oświadczyła Jennifer Bowcock, przedstawicielka firmy z Cupertino.

Przypomnijmy: informacje o luce pozwalającej na odblokowanie iPhone'a osobie, która nie zna hasła, pojawiły się na początku tygodnia ( pisaliśmy o tym w tekście "Odkryto wadę w zabezpieczeniach iPhone'a" - http://www.pcworld.pl/news/164302/odkryto.wade.w.zabezpieczeniach.iphone.a.html ). Okazało się, że jeśli w zablokowanym telefonie wybierzemy opcję połączenia awaryjnego ( która dostępna jest zawsze ), a następnie dwukrotnie wciśniemy przycisk Home, to wyświetlona zostanie zawartość folderu Ulubione. Jeśli użytkownik zapisał w nim jakieś odnośniki do stron WWW lub numery telefonów, to będzie je można wykorzystać, odpowiednio, do uruchomienia przeglądarki internetowej lub zainicjowania połączenia głosowego.

Przedstawicielka Apple'a poinformowała też, że użytkownicy mogą tymczasowo zabezpieczyć swój telefon przed powyższą operacją - należy zmienić domyślne ustawienia iPhone'a tak, by dwukrotne wciśnięcie Home nie powodowało wyświetlenia Ulubionych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)