Apple nie chce darmowych dzwonków w iPhone'ie

Apple nie chce darmowych dzwonków w iPhone'ie
Źródło zdjęć: © Apple

10.09.2007 11:30, aktual.: 10.09.2007 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zeszłotygodniowej premierze nowych odtwarzaczy iPod towarzyszyło również udostępnienie nowego wydania centrum multimedialnego iTunes. Aplikacja, oznaczona numerem 7.4 wprowadziła możliwość tworzenia dzwonków dla iPhone'a wykonanych z piosenek zakupionych w sklepie muzycznym iTunes Music Store. Firma Steve'a Jobsa chce jednak, aby dzwonki trafiały na to urządzenie wyłącznie za pośrednictwem sklepu iTMS.

Wydanie 7.4 programu iTunes zawiera kreator dzwonków telefonicznych, które można umieszczać w iPhone'ie ( do tej pory użytkownicy smartfona mogli wybierać spośród 25 wbudowanych sygnałów oznaczających połączenie przychodzące - nie było możliwości ustawienia pliku muzycznego jako dzwonka ).

Wszystkie utwory w sklepie iTunes Music Store, które będzie można przekształcić w dzwonki są oznakowane stosowną ikoną ( będzie ich na początku ok. 500 tysięcy ). Użytkownik może zaznaczyć 30-sekundowy fragment utworu, który zostanie skonwertowany na dzwonek ( można też wprowadzić efekty "fade in" na początku i "fade out" na końcu danego fragmentu ).

Wykonanie dzwonka z piosenki nie jest darmowe. Użytkownik tworzący dzwonek z pliku, którego nie ma w kolekcji, musi zapłacić od 99 centów do 1,98 USD oraz dodatkowo koszt pobrania pliku z iTMS. Za wykonanie dzwonka z piosenki już posiadanej trzeba zapłacić 99 centów.

Już w kilka dni po premierze w Internecie ( m.in. w serwisie MacRumors - http://www.macrumors.com/iphone/2007/09/07/free-custom-ringtones-in-itunes-7-4/ zaczęły pojawiać się poradniki, jak za pomocą iTunes 7.4 stworzyć dzwonek z pliku nie zakupionego w sklepie Apple. Koncern przygotował więc aktualizację, oznaczoną numerem 7.4.1 - jej instalacja blokuje działanie zaprezentowanej w MacRumors metody.

Na obejście patcha nie trzeba było długo czekać - stosowny sposób pojawił się już w sobotę w serwisie Engadget - http://www.engadget.com/2007/09/08/itunes-7-4-1-ringtones-re-rename-workaround-discovered/. Jest bardzo prawdopodobne, że i na tę metodę Apple odpowie wkrótce kolejną aktualizacją iTunes.

Czytaj również: iPod touch - Wi-Fi i dotykowy ekran w odtwarzaczu - http://www.pcworld.pl/news/122553.html

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także