10-latek odkrył lukę bezpieczeństwa na Instagramie

10-latek odkrył lukę bezpieczeństwa na Instagramie05.05.2016 07:10
10-latek odkrył lukę bezpieczeństwa na Instagramie
Źródło zdjęć: © flickr / José Moutinho / CC BY 2.0

10-letni Jani z Finlandii to młody entuzjasta kodowania gier. Chłopiec interesuje się głównie względami bezpieczeństwa i już w przeszłości zdołał wyłapać kilka dziur w kodach różnych aplikacji, jednak były one na tyle małe, że nigdy nie otrzymał z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

Tym razem jednak było inaczej. Jani znalazł na Instagramie lukę bezpieczeństwa, która pozwalała mu na kasowanie komentarzy obcych osób. Swoim odkryciem podzielił się z obsługą techniczną Instagrama drogą mailową. Po kilku dniach otrzymał odpowiedź, że luka została już załatana, a w ramach programu Facebooka, który nagradza użytkowników za zgłaszane nieprawidłowości, chłopiec dostanie także 1. tysięcy dolarów. Pieniądze zamierza przeznaczyć na rower i nowe komputery dla siebie i swojego brata bliźniaka.

Zarówno rodzice chłopca, jak i jego koledzy w klasie, którym udzielił wykładu na temat bezpieczeństwa i sposobu, w jaki dotarł do nieprawidłowości są zaskoczeni jego osiągnięciem. Jani zamierza w przyszłości zostać ekspertem ds. bezpieczeństwa.

Od uruchomienia programu w 201. roku Facebook wypłacił już użytkownikom ponad 4,3 miliony dolarów premii za odkryte błędy.

ag

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nazwa hotspotu Wi-Fi spowodowała panikę w samolocie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)