Plus obiecuje lepszą jakość rozmów

Plus obiecuje lepszą jakość rozmów

Plus obiecuje lepszą jakość rozmów
Źródło zdjęć: © Juanedc / CC
23.12.2014 13:49, aktualizacja: 23.12.2014 15:12

Plus wprowadza dla swoich klientów technologię HD Voice. Dzięki HD Voice klienci tej sieci mają otrzymać lepszą jakość połączeń. HD Voice to kolejny etap w drodze do wprowadzenia w Polsce VoLTE – usług głosowych w technologii LTE. Plus chce to zrobić jako pierwszy z rodzimych operatorów.

W swoim oświadczeniu prasowym Plus zapewnia, że HD Voice wprowadzić ma zupełnie nową jakość do rozmów telefonicznych. Operator posuwa się nawet do stwierdzenia, że rozmówcy będą mieli teraz wrażenie, jakby _ stali tuż koło siebie _.

W pierwszym etapie usługa HD Voice została udostępniona w Warszawie i części województwa mazowieckiego oraz województwach Polski wschodniej (podlaskie i lubelskie). W pierwszym kwartale 2015 roku ma być dostępna na obszarze całego kraju.

Usługa jest automatycznie dostępna dla wszystkich klientów, jest bezpłatna i nie wymaga żadnych działań aktywacyjnych. Wystarczy posiadać odpowiedni telefon lub smartfon – HD Voice obsługuje zdecydowana większość nowoczesnych telefonów i smartfonów sprzedawanych w ostatnich latach.

VoLTE (Voice over LTE) pozwala na zestawianie połączeń głosowych po sieci LTE, jest więc, po HD Voice, kolejnym skokiem jakościowym w ich rozwoju.

Plus chwali się przy okazji, że jako pierwszy operator w Polsce wprowadził komercyjne usługi dostępu do internetu w technologii LTE oferując prędkość 150 Mb/s. Firma chce iść jeszcze dalej w rozwoju swojej sieci komórkowej. Pokazała możliwości technologii LTE-Advanced na paśmie 800 MHz oraz z sukcesem przeprowadziła testy przesyłania danych z prędkością 300 Mb/s w technologii LTE-Advanced dzięki połączeniu pasm w dwóch częstotliwościach 800 MHz i 2600 MHz. Zaprezentowała też pierwszy w Polsce i pierwszy na tak duża skalę w Europie pokaz rozsiewczej transmisji wideo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS).

I nawet jeżeli część z tych zapewnień jest nieco na wyrost, to dobrze wiedzieć, że sieć komórkowa w Polsce stale się rozwija.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)