Aplikacje odmawiają współpracy ze smartfonami z WP7

Aplikacje odmawiają współpracy ze smartfonami z WP7

Aplikacje odmawiają współpracy ze smartfonami z WP7
Źródło zdjęć: © WP.PL
31.05.2012 10:13

Po komunikatorze Skype kolejne aplikacje odmawiają współpracy ze smartfonami z Windows Phone 7, wyposażonymi w 256 MB pamięci RAM - informuje serwis Windows Phone Apps.

Pierwszą aplikacją, która miała mieć kłopoty z niewystarczającą ilością pamięci RAM, był komunikator Skype. Po ponad miesiącu dostępności został on usunięty ze sklepu Marketplace dla Nokii Lumia 610. Wszystko dlatego, że nie działał ona tak, jak oczekiwali tego i Nokia, i Skype.

Teraz do grupy tej miały dołączyć gry, a wśród nich znalazły się _ Angry Birds _ oraz _ PES 2012 _. Ograniczenia nie ominęły również aplikacji do wideorozmów _ Tango _. Wszystkie one odmówiły możliwości zainstalowania, jako powód podając zbyt małą ilość pamięci operacyjnej w telefonie.

Sytuacja taka dotyczy m.in. telefonu Nokia Lumia 610. mającego 256 MB pamięci RAM. Taka jej ilość powoduje, że niektóre funkcje telefonu nie są dostępne.

Jak wcześniej zapewniał Microsoft, taka sytuacja dotyczyć ma jedynie 5 proc. aplikacji znajdujących się w mobilnym sklepie Microsoftu. Oprócz tego programiści dysponują już odpowiednimi narzędziami, które pozwalają na optymalizację aplikacji dla urządzeń z 25. MB pamięci operacyjnej.

Jak jednak widać, nie wszyscy programiści zdążyli przystosować swoje aplikacje do takich ograniczeń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)