Microsoft zdalnie usuwa aplikacje z telefonów

Microsoft zdalnie usuwa aplikacje z telefonów
Źródło zdjęć: © WP.PL

08.12.2011 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak informuje włoski serwis Plaffo.com, obok Apple i Google również Microsoft ma możliwość zdalnego usuwania zainstalowanych aplikacji z telefonu użytkownika z systemem Windows Phone 7. Jak do tego doszło?

Wszystko zaczęło się od jednej z aplikacji do nawigacji, która pojawiła się w ofercie Marketplace i dostępna była bezpłatnie. Jak się później okazało, była ona dostępna nielegalnie, a jej cena regularna to 35,99 euro.

Po otrzymaniu informacji o tym Microsoft nie tylko usunął aplikację z zasobów Marketplace, ale rozpoczął również proces jej usuwania z urządzeń użytkowników. W ten sposób tysiące osób pozbawionych zostało pobranej już wcześniej aplikacji.

Tymczasem osoba, która zamieściła nielegalną kopię aplikacji w Marketplace, może zostać ukarana przez Microsoft grzywną. Jej wysokość wynieść może nawet 40 tys. dolarów.

Otwarte pozostaje pytanie czy to nie po stronie Microsoftu leży błąd, że aplikacja została wcześniej dopuszczona do zasobów jego sklepu mobilnego bez sprawdzenia jej stanu prawnego?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)