Nie rób zdjęć komórką! Canon walczy z fotografowaniem smartfonami

Strona głównaNie rób zdjęć komórką! Canon walczy z fotografowaniem smartfonami
26.06.2013 09:22
Nie rób zdjęć komórką! Canon walczy z fotografowaniem smartfonami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Ciekawy pomysł na kampanię reklamową, ale... czy aby trochę nie spóźniony?

Cała akcja odbywa się pod hasłem "Don’t let a call interrupt your photo", czyli w swobodnym tłumaczeniu "_ nie pozwól, aby dzwonek telefonu przeszkodził ci nagle w fotografowaniu _". Trzeba przyznać, że reklamujące ją zdjęcia wyglądają przy tym rzeczywiście zabawnie.

Pozostaje natomiast otwarte pytanie, czy taka akcja w ogóle ma sens. Jest oczywiście zrozumiała, ponieważ wielu producentów aparatów traci udziały w rynku najprostszych modeli kompaktów właśnie na rzecz smartfonów używanych jako aparaty, ale z drugiej strony istnieje też zjawisko umacniania się grupy świadomych użytkowników lustrzanek i bezlusterkowców (ogólnie: aparatów z wymienną optyką) oraz najbardziej zaawansowanych kompaktów.

288769252209801363
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Nie sądzę, by Canon liczył na to, że ludzie wykonujący zdjęcia zaczną nagle masowo z powrotem przesiadać się na aparaty. Ale uważam, że sama kampania ma sens - właśnie jako działanie umacniające tę drugą wspomnianą grupę użytkowników, fotografujących zaawansowanymi aparatami cyfrowymi.

Swoją drogą, czemu akurat Canon zdecydował się na taki krok? Być może drażnią tę firmę statystyki najpopularniejszych modeli aparatów, które wykorzystywane były do wykonania zdjęć publikowanych na popularnym portalu zdjęciowym Flickr. Dwie lustrzanki Canona znajdują się tuż poza podium za... trzema iPhone'ami:

288769252210063507
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)