WP7 Mango po polsku, ale okrojony

WP7 Mango po polsku, ale okrojony
Źródło zdjęć: © Microsoft

11.07.2011 12:31, aktual.: 11.07.2011 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zdążył już zapowiedzieć, że zbliżająca się duża aktualizacja systemu Windows Phone 7 o nazwie Mango obsługiwać będzie język polski. Nie wspomniał jednak, że nie do końca będzie to prawdą.

Microsoft zdążył już zapowiedzieć, że zbliżająca się duża aktualizacja systemu Windows Phone 7 o nazwie Mango obsługiwać będzie język polski. Nie wspomniał jednak o tym, że nie do końca będzie to prawdą.

Owszem, Windows Phone 7.1 Mango pojawi się w języku polskim, jednak nie wszystkie usługi w nim zaszyte będą dostępne dla polskich użytkowników. Których funkcji w rodzimym języku zabraknie nad Wisłą?

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Według najbardziej aktualnych informacji polskie Mango nie pokaże nam drogi na mapach Bing. Zabraknie również lokalnego wyszukiwania. Nie będzie również tego ogólnego. Mango nie pomoże nam również w wyszukiwaniu głosowym. I w końcu - nie zamieni naszej polszczyzny mówionej na pisaną i odwrotnie.

Wygląda więc na to, że język polski w Mango pojawi się tylko jako łatka do systemu, a nie pełnoprawna funkcjonalność. Oznacza to, że Polska po raz kolejny znalazła się poza listą najważniejszych rynków w Europie. Wcześniej pisaliśmy o tym, że pierwsze Nokie z WP7 w Polsce pojawią się później.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)