Anti-phishing w OS 3.1 jednak działa

Anti-phishing w OS 3.1 jednak działa
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

15.09.2009 09:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wiadomo Safari wraz z nowym oprogramowanie iPhone OS 3.1 dostała funkcję anti-phishing. Niestety niedługo po premierze rozległy się głosy, że coś jest z nią nie tak. Ochronna funkcja przeglądarki nie zawsze działała tak jak powinna. W bezpiecznych miejscach pojawiały się alerty, a na stronach, które dla użytkowników są bardzo niebezpieczne, takich ostrzeżeń nie było. Okazuje się jednak, że nie jest to wina błędnie zaimplementowanej opcji Safari, a jedynie brak najnowszej bazy anty-phishingowej.

Apple na zgłoszenia problemu odpowiedziało i wyjaśniło, że dopóki baza danych nie zostanie pobrana, dopóty nowa funkcja Safari nie będzie spełniała swojej roli. Pierwotnie zapomniano tylko wspomnieć, że baza ta ściąga się tylko w momencie, gdy iPhone jest w trakcie ładowania. Ma to ponoć na celu ochronę żywotności baterii.

Aby więc skorzystać z nowej funkcjonalności Safari, należy włączyć przeglądarkę, połączyć się z siecią Wi-Fi i zacząć ładować iPhone’a z wyłączonym wyświetlaczem. Te kroki powinny zapewnić ściągnięcie kompletnej bazy danych i poprawne działanie dodatku anti-phishing w Safari.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)