Kaspersky Anti-Virus 2009 zdobywa wyróżnienie VB100

Kaspersky Anti-Virus 2009 zdobywa wyróżnienie VB100
Źródło zdjęć: © Kaspersky

09.04.2009 15:08

Kaspersky Lab informuje, że program Kaspersky Anti-Virus 2009 otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie VB100 przyznane przez brytyjski magazyn Virus Bulletin. W teście porównawczym opublikowanym w kwietniowym wydaniu Virus Bulletin Kaspersky Anti-Virus 2009 uzyskał jeden z najlepszych wyników w wykrywaniu oprogramowania crimeware. W teście tym, przeprowadzonym na platformie Windows XP Service Pack 3, wzięło udział 39 popularnych produktów antywirusowych.

Kaspersky Anti-Virus 200. znalazł się w trójce produktów, które uzyskały najlepsze wyniki w teście RAP (Reactive and Proactive), nowym formacie wprowadzonym przez Virus Bulletin, sprawdzającym, jak produkty radzą sobie z najnowszymi szkodliwymi programami, które pojawiają się na całym świecie. Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab uzyskało wynik 92% - znacznie lepszy niż ogromna większość testowanych programów. Produkt uplasował się również w czołówce pod względem wykrywania proaktywnego nieznanych zagrożeń. W teście Kaspersky Anti-Virus 2009 nie wygenerował żadnego fałszywego alarmu.
„Cieszymy się, że Virus Bulletin aktywnie rozwija swoje metody testów antywirusowych i wprowadza nowe formy testów” – powiedział Aleksander Gostiew, szef globalnego zespołu ds. badań i analizy (GReAT) w Kaspersky Lab. „Test RAP, w tym roku przeprowadzony po raz pierwszy, lepiej oddaje realne warunki, w których muszą działać rozwiązania antywirusowe, i lepiej pokazuje mocne punkty produktów, co nie zawsze było możliwe w przypadku standardowego testu VB100”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)