Android - otwarta platforma dla urządzeń mobilnych

Android - otwarta platforma dla urządzeń mobilnych

07.11.2007 01:44, aktualizacja: 07.11.2007 06:34

Google wraz z 33 innymi firmami z branży technologii i komunikacji bezprzewodowej, działając w ramach Open Handset Alliance ogłosił powstanie otwartej i kompleksowej plaftormy dla urządzeń mobilnych Android.

Na całym świecie są już prawie trzy miliardy użytkowników telefonów komórkowych, które stały się najpowszechniejszymi urządzeniami komunikacyjnymi. Jednak brak współdziałania na odpowiednim poziomie stwarza wyzwania dla projektantów, operatorów i producentów aparatów, utrudniając szybką reakcję na stale zmieniające się potrzeby klientów telefonii komórkowej. Producenci aparatów i operatorzy sieci będą mogli dostosowywać Androida tak, by ułatwiał szybsze i tańsze wprowadzanie nowych produktów na rynek. Projektanci uzyskają pełen dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi aparatów, co pozwoli przygotowywać atrakcyjniejsze i łatwiejsze w użyciu usługi. Dzięki nowej platformie, internetowy model projektowania zostanie wprowadzony do branży komórkowej. Konsumenci na całym świecie uzyskają dostęp do tańszych urządzeń mobilnych oferujących bardziej atrakcyjne usługi, aplikacje internetowe i łatwiejsze interfejsy, co przełoży się na zwiększenie atrakcyjności technologii mobilnych. Konsumenci mogą spodziewać się
pierwszych telefonów na nowej platformie w drugiej połowie 2008 roku.

_ Współpraca pomoże rozwinąć potencjał technologii mobilnych dla miliardów użytkowników na całym świecie. To świeże podejście, które wspiera innowację w branży mobilnej i pomoże ukształtować nowe środowisko, które zmieni sposób korzystania i współdzielenia informacji, _- powiedział prezes zarządu i dyrektor generalny Google Eric Schmidt. Zapowiedź dotyczy rzeczy bardziej ambitnej niż bieżące spekulacje prasy o "telefonie Google". Mamy nadzieję, że potężna platforma, którą prezentujemy stanie się podstawą tysięcy różnych modeli telefonów.

Platforma Android będzie udostępniana w ramach jednego z najbardziej progresywnych, otwartych i przyjaznych projektantom systemów licencjonowania, który daje operatorom sieci i producentom znaczy zakres wolności i elastyczności w projektowaniu produktów. W przyszłym tygodniu koalicja udostępni zestaw do budowy oprogramowania (SDK), który zapewni projektantom narzędzie niezbędne do tworzenia innowacyjnych i atrakcyjnych aplikacji dla nowej platformy.

Open Handset Alliance tworzą 34 firmy tj.: Aplix, Ascender Corporation, Audience, Broadcom, China Mobile, EBay, Esmertec, Google, HTC , Intel, KDDI, Living Image, LG, Marvell, Motorola, NMS Communications, Noser, NTT DoCoMo, Nuance, Nvidia, PacketVideo, Qualcomm, Samsung, SiRF, SkyPop, SONiVOX, Sprint Nextel, Synaptics, TAT - The Astonishing Tribe, Telecom Italia, Telefónica, Texas Instruments, T-Mobile, Wind River.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)