JavaFX - nowe środowisko dla urządzeń mobilnych

JavaFX - nowe środowisko dla urządzeń mobilnych

JavaFX - nowe środowisko dla urządzeń mobilnych
Źródło zdjęć: © sun
17.02.2009 17:02, aktualizacja: 18.02.2009 10:29

Sun poinformował, że udostępnił właśnie nowe środowisko programistyczne dla urządzeń mobilnych o nazwie JavaFX. Jego cechą charakterystyczną ma być znacznie większa, niż w przypadku standardowej Javy, multimedialność, bogactwo opcji oraz kompatybilność obsługiwanych treści.

Nowe środowisko zaproponowane przez firmę Sun zaoferuje prawdziwą multimedialność szerokiemu wachlarzowi urządzeń mobilnych. Ma być ono kompatybilne zarówno z telefonami przeznaczonymi na rynek masowy, jak również ze smartfonami. Za jego pomocą w łatwy sposób będzie można tworzyć aplikacje łączące w sobie treści, media oraz dane, które będą kompatybilne z każdym obsługiwanym urządzeniem.

Na stronie Suna można już znaleźć gotowe SDK dla JavaFX zarówno dla aplikacji desktopowych, jak i mobilnych. Zawiera się w nim m.in. kompletny emulator środowiska mobilnego. Również na stronie producenta znajdziemy szereg przykładów wraz z kodem źródłowym, kursy samego języka oraz wiele innych użytecznych informacji.

Firma poinformowała również, że podjęła już współpracę z kilkoma producentami telefonów, dostawcami treści oraz niezależnymi producentami oprogramowania nad udostępnieniem swojego rozwiązania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)