iPhone niekwestionowanym liderem gier mobilnych

iPhone niekwestionowanym liderem gier mobilnych

iPhone niekwestionowanym liderem gier mobilnych
Źródło zdjęć: © AFP
30.01.2009 21:32, aktualizacja: 02.02.2009 01:06

Firma analityczna comScore opublikowała wyniki badań na temat najpopularniejszych urządzeń mobilnych wykorzystywanych do pobierania gier. Niekwestionowanym liderem w zestawieniu okazał się iPhone.

Wśród 10 urządzeń znajdujących się w zestawieniu, cztery pochodzą od Apple'a. Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się iPhone 3G 8 GB. Drugie miejsce przypadło telefonowi iPhone ( pierwszej generacji ). Najniższe miejsce na podium zajął również iPhone, tym razem wersja 3G z pamięcią o pojemności 16 gigabajtów. Kolejny z produktów Apple'a, iPhone pierwszej generacji z 16-gigabajtową pamięcią, uplasował się na miejscu siódmym.

Powodem tak dużego sukcesu iPhone'a jest niewątpliwie sklep iTunes, który ceniony jest za prostotę obsługi.

Na pozostałych miejscach w amerykańskim zestawieniu znalazły się następujące telefony:
4: BlackBerry Curve 8330
5: BlackBerry Curve 8310 Red
6: Motorola RAZR V3m
8: LG Rumor
9: Samsung Instinct M800
10: LG VX10000 Voyager

Według podobnego rankingu przeprowadzonego w Europie, iPhone zajął jedynie pierwsze miejsce na podium. Drugie oraz trzecie miejsce przypadło modelom Nokii: N95 8GB oraz N95.

Ciekawe wyniki dało również europejskie badanie częstotliwości pobierania gier przez właścicieli iPhone'a 3G i Nokii N95. Uczyniło to 14% użytkowników tego pierwszego mieszkających w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. W przypadku Nokii było to zaledwie 6%. Jednak wyniki te są i tak znacznie wyższe od średniej dla rynku, która wynosi 1,6%.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)