Osobisty generator energii elektrycznej do urządzeń mobilnych

Osobisty generator energii elektrycznej do urządzeń mobilnych

Osobisty generator energii elektrycznej do urządzeń mobilnych
Źródło zdjęć: © greennpower.com
11.05.2010 15:57, aktualizacja: 18.05.2010 13:23

Firma Tremont Electric zaprezentowała ciekawy gadżet, który ma umożliwić podładowanie baterii rozmaitych przenośnych urządzeń, praktycznie w każdym miejscu. Jest to osobisty generator elektryczny...

Firma Tremont Electric zaprezentowała ciekawy gadżet, który ma umożliwić podładowanie baterii rozmaitych przenośnych urządzeń, praktycznie w każdym miejscu.

Jest to osobisty generator elektryczny wykorzystujący energię odnawialną. Nowość nosi nazwę nPower PEG (ang. Personal Energy Generator) i charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Całość została zamknięta w zielonej obudowie wykonanej z tytanu i mierzy 22,8. x 2,54 x 3.81 cm przy wadze niespełna 370 g.

Generator wystarczy umieścić w plecaku, torbie lub walizce w pozycji pionowej, aby podczas przenoszenia wytwarzał energię potrzebną do podładowania przenośnych urządzeń. Jak to możliwe? nPower PEG zamienia energię kinetyczną (energia ciała związana z jego ruchem) na energię elektryczną.

Producent podaje, że nPower PEG jest kompatybilny z 90% dostępnych na rynku urządzeń przenośnych. Nadaje się do ładowania baterii odtwarzaczy MP3, telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, PDA, nawigacji GPS, konsol do gier itp. Gadżet ma pojawić się w sprzedaży już w czerwcu. Jego cena wyniesie 149 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)