Amerykańskie służby specjalne poszukują oprogramowania do wykrywania sarkazmu.

Amerykańskie służby specjalne poszukują oprogramowania do wykrywania sarkazmu.

Amerykańskie służby specjalne poszukują oprogramowania do wykrywania sarkazmu.
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
05.06.2014 17:27, aktualizacja: 06.06.2014 10:06

Amerykańskie Secret Service zamieściło ogłoszenie, w którym poszukuje automatycznego systemu analizy danych z serwisów społecznościowych. Jedną z wymaganych funkcji poszukiwanego systemu jest "zdolność do wykrywania sarkazmu i fałszywie pozytywnych wyników".

Amerykańskie służby specjalne chcą zautomatyzować cały proces analizowania ruchu sieciowego w mediach społecznościowych, czyli - generalnie rzecz biorąc - wypowiedzi internautów. Ze względu na swoją formę, Twitter stał się jednym z najczęściej obserwowanych przez służby specjalne serwisów społecznościowych. A wpisów przybywa lawinowo.W tym również tych na granicy dobrego smaku, w których ktoś żartuje, że wysadzi lotnisko albo dokona czegoś podobnego. Służby specjalne oczywiście co jakiś czas reagują na tego typu wypowiedzi, jednak nie przyczynia się to nijak do poprawy bezpieczeństwa narodowego.

Secret Service chce system, który automatycznie wyłapywałby niebezpieczne wypowiedzi i jednocześnie ignorował te, które z całą pewnością zostały napisane sarkastycznym tonem, a ich autor z pewnością nie jest żadnym terrorystą. Tylko jaki automatyczny system będzie w stanie poradzić sobie z wykryciem sarkazmu w Sieci, skoro większość internautów sobie z tym nie radzi. IBM Watson?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google Chrome w końcu doczekał się 64-bitowej wersji!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)