Tajne służby ostrzegają przed korzystaniem z portali społecznościowych

Tajne służby ostrzegają przed korzystaniem z portali społecznościowych
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

19.05.2009 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Izraelska służba bezpieczeństwa Szin Bet wezwała obywateli, aby nie umieszczali w serwisach społecznościowych żadnych prywatnych danych – na przykład adresów albo numerów telefonów. Powodem wydawania zaleceń jest zagrożenie ze strony "ugrupowań terrorystycznych", które próbują kontaktować się z obywatelami Izraela za pośrednictwem serwisów takich jak Facebook.

W wielu przypadkach zdarzało się, że osobom, z którymi skontaktowano się za pośrednictwem sieci społecznościowych, oferowano pieniądze za ujawnianie poufnych informacji.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Kto da się skusić i umówi się np. na spotkanie za granicą w celu zainkasowania obiecanych pieniędzy, ryzykuje, że może zostać porwanym –. ostrzega gazeta "The Jerusalem Post". Izraelscy obywatele powinni też zachować czujność w momencie, gdy oferowane im są dobrze płatne stanowiska pracy poza granicami kraju.

Według informacji Szin Bet terroryści obserwują fora i strony internetowe odwiedzane przez żołnierzy Armii Obrony Izraela (IDF) i wysoko wykwalifikowanych rezerwistów w celu dotarcia do informacji na temat infrastruktury bezpieczeństwa i ośrodków szkoleniowych armii izraelskiej.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)