Acer: liczą się korzyści, a nie technologia

Acer: liczą się korzyści, a nie technologia

Acer: liczą się korzyści, a nie technologia
Źródło zdjęć: © Acer
20.10.2009 19:00, aktualizacja: 21.10.2009 09:59

A konkretnie mówiąc, korzyści, jakie wynosi posiadacz komputera z jego użytkowania. Wg przedstawicieli Acera coraz mniej osób zwraca uwagę na dobór komputerowych podzespołów - współczesny użytkownik jest bardziej zainteresowany oferowanymi przez PC możliwościami. Zbigniew Feldo, Mobile Business Unit Manager w Acer Polska, mówi wprost: "Im łatwiej i szybciej jesteśmy w stanie wykonać daną czynność na komputerze, tym lepiej". Zgodnie z tą filozofią Acer będzie koncentrować się na tym, aby produkty firmy były bardziej przyjazne użytkownikowi i prostsze w obsłudze. Zapomnijcie o myszce, przyszłość to technologie dotykowe - zdają się przekonywać przedstawiciele Acer.

Acer to od niedawna drugi pod względem udziałów w rynku producent komputerów na świecie. Firmy analityczne IDC i Gartner ustaliły, że koncern w trzecim kwartale br. przesunął się na tę pozycję z dotychczas zajmowanego trzeciego miejsca, spychając jednocześnie niżej Della. Sami przedstawiciele Acera jeszcze tych informacji nie potwierdzają, w oczekiwaniu na pełne dane dotyczące trzeciego kwartału.

W Polsce w pierwszej połowie br. wśród sprzedanych komputerów przenośnych najwięcej sygnowanych było marką Acer. To jednak nie wyniki finansowe czy sukcesy rynkowe, o których z dumą opowiadał Giuseppe Mastandrea, dyrektor generalny firmy na Polskę i Turcję, były najciekawszą częścią konferencji prasowej, jaka odbyła się 2. października w warszawskim hotelu Marriott. Na spotkaniu zaprezentowano bowiem kilka ciekawych modeli komputerów, których oficjalna sprzedaż ruszy w dniu premiery systemu operacyjnego Windows 7.
O niektórych z urządzeń już informowaliśmy - mowa m.in. o nowym reprezentancie serii Ferrari - Ferrari One, laptopie z ekranem wielodotykowym Aspire 5738PB czy też netbooku Aspire One D250 z Windows 7 i Androidem na pokładzie. Inne modele mamy teraz okazję opisać po raz pierwszy.

Obraz
© Acer Aspire 5738. (fot. IDG.pl)

Acer Aspire 5738D - notebook z ekranem 3D

Szczególne zainteresowanie uczestników konferencji wywołał notebook Aspire 5738D, wyposażony w ekran przystosowany do wyświetlania obrazu trójwymiarowego. Wyświetlacz z filtrem polaryzacyjnym współpracuje z dołączonymi do komputera okularami także wyposażonymi w taki filtr. Co więcej, na dysku maszyny preinstalowany jest pakiet oprogramowania - TriDef 3. Experience - w którego skład wchodzi odtwarzacz (Media Player) oraz Ignition - konwerter materiału 2D do 3D. Dzięki niemu można cieszyć się trójwymiarowością w standardowych grach czy filmach.
Komputer wyposażono w 15,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366x768 pikseli, bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi, kamerę internetową, kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 4570, touchpad obsługujący technologię multitouch, system dźwięku przestrzennego Dolby Home Theater i wyjście dźwięku pięciokanałowego. Maszyna będzie dostępna w konfiguracjach zróżnicowanych pod względem zastosowanego CPU (do wyboru kilka procesorów Intel Core 2 Duo) oraz pojemności dysku (160 - 500 GB). Czytnik DVD-Super Multi 8x, czytnik linii papilarnych i akumulator pozwalający na ok. 3,5 godz. pracy stanowią uzupełnienie specyfikacji technicznej notebooka.

Obraz
© Acer Aspire Timeline 1820PT (fot. IDG.pl)

Acer Aspire Timeline 1820PT - reaktywacja tabletu

Komputer przenośny o oznaczeniu Aspire Timeline 1820PT to powrór Acera do koncepcji tabletu PC - notebooka z obrotowym wyświetlaczem. Umieszczony na obrotowej "stopce" ekran to dotykowy panel obsługujący technologię multitouch ( korzystanie z aplikacji bądź wprowadzanie danych możliwe jest też dzięki dołączonemu do peceta rysikowi ).

Chociaż system Windows 7 zapewni obsługę komputera dotykiem, Acer przygotował własne oprogramowanie, mające ułatwić związane z tym czynności. Mowa o nakładce Acer TouchPortal - interfejsie udostępniającym programy przydatne w codziennej pracy z komputerem (przeglądarka zdjęć, odtwarzacz muzyczny, przeglądanie stron WWW).

1820PT wyposażony jest m.in. w procesor Intel Core 2 Duo SU730. (3 MB pamięci cache L2; taktowanie 1,2 GHz, szyna FSB 800 MHz), ekran podświetlany diodami LED w dwóch dostępnych wersjach rozdzielczości: 1366 x 768 i 1024 x 600 pikseli; dyskt twardy 250/320 GB, uniwersalny czytnik kart pamięci, kamerę internetową i 6-ogniwowy akumulator. Producent zapewnia, że bateria ta umożliwi ponad 8 godzin pracy.

Obraz
© Acer Aspire 561. (fot. IDG.pl)

Acer Aspire Z5600/5610 - dotykowy inaczej

Wspomniany powyżej interfejs TouchPortal trafił także do komputera typu all-in-one Acer Aspire Z5600/5610. w którym obudowę kryjącą podzespoły zintegrowano z monitorem. Jest to maszyna o 23-calowym panoramicznym ekranie z obsługą technologii multitouch, tyle że zastosowano w niej nieco odmienny system obsługi palcami niż w opisywanych wcześniej notebookach. Matryca komputera to zwykłe LCD, pozbawione sensorów reagujących na dotyk dłoni użytkownika. W górnych narożnikach ekranu umieszczono za to dwie kamery na podczerwień, śledzące ruch palców i wykrywające przerwy w emitowanych wiązkach.
Sercem komputera jest dwu- lub czterordzeniowy procesor Intela. Ekran potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD 192. x 1080 pikseli. Pecet wyposażono w pamięć masową o pojemności do 1,5 terabajta, a opcjonalnie dostępna jest też konfiguracja, w której obok tego HDD funkcjonuje 160-gigabajtowy napęd SSD. Użytkownik może też wybrać kartę graficzną (dostępne opcje to ATI Radeon HD 4670 z 1 GB pamięci DDR3 i ATI Radeon HD 4570 z 512 MB pamięci DDR2). W obudowie maszyny znalazło się 6 portów USB 2.0.
Warto dodać, że podobny system obsługi dotyku znajdzie się w 23-calowym monitorze Acer T230H.

Inną ciekawostkę stanowią serie notebooków Aspire Timeline 141. i 4810T - specjalne edycj sprzętu związane ze sponsorowaniem przez Acera dwóch najbliższych olimpiad (zimowej w Vancouver w 2010 r. i letniej w Londynie w 2012 r.). Komputery te będą rozpoznawalne m.in. po znaczku ruchu olimpijskiego umieszczonym na obudowie.
Więcej informacji: Acer

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)