Acer kupił firmę ETEN

Acer kupił firmę ETEN

Acer kupił firmę ETEN
Źródło zdjęć: © Acer
05.03.2008 11:40, aktualizacja: 05.03.2008 13:16

ETEN to znany producent smartfonów opartych Windows Mobile. Firma rozpoczęła działalność w tym samym czasie co HTC, skupiając się na telefonach z dotykowymi ekranami. Za 290 mln dolarów marka trafiła pod skrzydła Acer-a.

Pełne wchłonięcie koncernu nastąpi w trzecim kwartale tego roku. Najbardziej znane produkty marki ETEN to linia urządzeń _ Glofiish _. Smartfony te charakteryzują się niewielkimi gabarytami, mimo wbudowanych modułów GPS. Wydzielone zostały ich dwie główne gałęzie z oznaczeniami: "X" dla urządzeń jednobryłowych i "M" dla telefonów z wysuwaną klawiaturą QWERTY.

Hitem zeszłorocznego CeBIT-u był ETEN Glofiish X800, jeden z najlepiej wyposażonych telefonów z mobilnym Windowsem, jakie są obecnie dostępne na rynku. Klasą samą dla siebie jest w jego przypadku ekran o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), czyli składający się w 4 razy większej ilości punktów niż chociażby ten w HTC TyTN II. Urządzenie otrzymało wiele prestiżowych nagród jeszcze przed wprowadzeniem go na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)