IFA 2012: targowe nowości Acer

IFA 2012: targowe nowości Acer

IFA 2012: targowe nowości Acer
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.09.2012 12:30, aktualizacja: 06.09.2012 13:39

Na zakończonych wczoraj targach IFA w Berlinie również Acer pokazał szereg nowych produktów.

Acer Aspire M3 - ultrabook z dotykowym ekranem

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Ultrabook Acer Aspire M3 jest wyposażony w 10-punktowy ekran dotykowy i podobnie, jak cała rzesza innych komputerów pokazywanych na targach IFA, przygotowany jest do pracy z systemem Windows 8. Cienki i lekki - 22 mm grubości i zaledwie 2,3 kg wagi - Aspire M3 jest wyposażony w bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala. Za wydajność odpowiada procesor z rodziny Intel Core i dedykowany układ graficzny Nvidia GeForce GT640M.

Ultrabook wyposażono w funkcję Acer Green Instant-On, która umożliwia wznowienie pracy z trybu uśpienia w zaledwie 1,5 sekundy, oraz Acer Instant Connect nawiązującą połączenie z zapisanymi punktami dostępowymi do internetu w 2,5 sekundy. Obudowę Aspire M3 wykonano z aluminium i umieszczono w niej klawiaturę w układzie wyspowym z wydzieloną sekcją numeryczną oraz duży tochpad.

Nowy komputer AIO - Acer Aspire ZS600

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowy komputer AIO Acer Aspire ZS60. posiada 23-calowy ekran o rozdzielczości Full HD 1080p, z podświetleniem LED, oraz system dźwiękowy Dolby Home Theater v4.0. 10-punktowy ekran multidotykowy umożliwia jednoczesne obsługiwanie przez kilku użytkowników, natomiast regulacja nachylenia pozwala na ustawienie wyświetlacza pod wygodnym kątem. Ponadto, przy użyciu zestawu montażowego komputer można zawiesić na ścianie.

Komputer wyposażony jest w opcjonalny napęd Blu-ray, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, tuner TV oraz wejście i wyjście HDMI. Nie zabrakło również interfejsu Bluetooth 4.0. Oprócz tego, wbudowany mikrofon oraz kamera internetowa o dużej rozdzielczości pomogą w utrzymywaniu kontaktów za pośrednictwem wideo-czatów i wideokonferencji. Komputery Aspire ZS600 są wyposażone w procesory Intel iCore trzeciej generacji oraz zaawansowane układy graficzne. Acer Aspire ZS600 pozwoli też na wykorzystanie możliwości systemu operacyjnego Windows 8.

Dotykowe monitory Acer T2

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Nowe monitory dotykowe Acer T2 mają asymetryczną podstawę, która umożliwia odchylanie ekranu o maks. 6. stopni. Dzięki takiemu położeniu, ekran dotykowy można obsługiwać od góry, co przekłada się na wyższy komfort i lepszą ergonomię, zwłaszcza przy długotrwałym użytkowaniu. Ze względu na 10-punktowy panel multidotykowy monitory T2 mogą być obsługiwane przez kilku użytkowników na raz. Ponadto, monitory te są wyposażone w podświetlenie LED i uzyskały certyfikat Windows 8. Bezramkowy, szklany panel kryje matrycę IPS/VA nowej generacji z podświetleniem LED, cechującą się poszerzonym kątem widzenia. Monitory z tej serii są także przystosowane do mocowania na ścianie.

Monitory z serii Acer T2 są wyposażone w podświetlany białymi diodami panel o przekątnej 2. cale lub 27 cali i rozdzielczości Full HD 1920 x 1080. Ponadto, zastosowane panele dotykowe mają krótki czas reakcji 5 ms oraz współczynnik kontrastu dynamicznego 100 000 000 : 1. W monitorach dostępny jest zarówno port DVI, jak i HDMI, jak również porty USB 3.0. Zastosowanie białych diod umożliwia zmniejszenie poboru mocy nawet o 68 proc.

Monitor Acer DW271HL WiView

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowy monitor Acer DW271HL WiView można bezprzewodowo podłączyć do komputera stacjonarnego lub notebooka, na którym uruchomiono specjalne oprogramowanie pracujące w tle. Ponadto, do monitora można podłączyć klawiaturę/mysz USB i przy ich użyciu sterować komputerem. Oprócz łatwego użytkowania w trybie bezprzewodowym, monitor można łatwo przełączać między bezprzewodowym wyświetlaniem a odtwarzaniem multimediów przy użyciu systemu Acer clear.fi, który umożliwia odtwarzanie i przesyłanie plików ze zdjęciami, muzyką i filmami, z innych urządzeń w domowej sieci.

Monitor Acer DW271HL jest zgodny ze standardem DLNA, a tym samym może bezproblemowo współpracować z innymi standardowymi protokołami bezprzewodowego przesyłania obrazu, a także z serwerem multimedialnym, podłączonym do domowej sieci i przesyłającym strumieniowo multimedia w standardzie DLNA.

Oprócz tych funkcji, monitor jest wyposażony w rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość obrazu. Wyświetlacz o przekątnej 2. cali i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) charakteryzuje dynamiczny współczynnik kontrastu 100 000 000 : 1, optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management. Czas reakcji tego monitora wynosi 5 ms (Gray-to-Gray).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)