Gigahercowy Acer Liquid

Gigahercowy Acer Liquid

Gigahercowy Acer Liquid
15.10.2009 11:10

Acer oficjalnie zaprezentował nowy telefon ze swojego portfolio - model Liquid. Będzie to urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Android, którego pracą zawiadywać będzie procesor Snapdragon firmy Qualcomm, taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz.

Acer oficjalnie zaprezentował nowy telefon ze swojego portfolio - model _ Liquid _. Będzie to urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Android, którego pracą zawiadywać będzie procesor Snapdragon firmy Qualcomm, taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz.

Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się nieoficjalne informacje na temat Acera Liquid, jednak dopiero teraz model ten został oficjalnie zaprezentowany. I patrząc po jego możliwościach - będzie to jeden z lepiej wyposażonych "Androidów", jakie w najbliższym czasie pojawią się na rynku.

Urządzenie pracować będzie pod kontrolą systemu Android w wersji 1.6 (Donut) co oznacza, że rozdzielczość jego ekranu może być większa, niż HVGA (320 x 480 pikseli). I tak też będzie - znajdziemy tu ekran o przekątnej 3,5 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Transmisja danych ma być możliwa dzięki wykorzystaniu technologii HSUPA. Na pokładzie nie zabraknie również modułów WiFi oraz GPS.

Chociaż informacje te nie zostały oficjalnie podane, to w specyfikacji możemy się również spodziewać aparatu o rozdzielczości 5 Mpix, radia FM, gniazda na karty microSD oraz obsługi interfejsów Bluetooth i USB.

W menu telefonu znajdzie się nakładka systemowa, która pozwoli na bezpośrednie otrzymywanie informacji z takich serwisów jak Facebook, Twitter, YouTube czy Flickr. Będą one zintegrowane z książką telefoniczną, w której to pojawiać się będą przy wybranych kontaktach odpowiednie informacje z w/w serwisów.

Obecnie brak jest jakichkolwiek informacji na temat dostępności Acera Liquid, a także jego przewidywanej cenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)