Nowa seria laptopów Acer Timeline

Nowa seria laptopów Acer Timeline

15.05.2009 14:39, aktual.: 15.05.2009 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer wprowadza na polski rynek swoją nową serię laptopów nazwaną Timeline. Odróżnia się ona od konkurentów odmiennym spojrzeniem na wydajność i długość czasu pracy na baterii.
Słabym punktem komputerów przenośnych zawsze był czas pracy przy zasilaniu bateryjnym. Podróżujący użytkownicy zawsze stali przed wyborem: albo dłuższy czas pracy bez zasilania sieciowego i cięższy notebook, albo lżejszy notebook i krótsza praca z akumulatorem.

Wprowadzając nową serię Aspire Timeline firma Acer chce zapewnić równowagę między ciężarem komputera a długością czasu pracy przy zasilaniu bateryjnym,. Opracowała bowiem bardzo lekkie notebooki, które przez cały dzień mogą pracować bez zasilania sieciowego.

Podczas prac nad notebookami z serii Aspire Timeline szczególny nacisk położono na zapewnienie długiego czasu pracy przy zasilaniu bateryjnym. Nie zastosowano w nich jednak większego i cięższego akumulatora, ale przeprojektowano system w celu zoptymalizowania zużycia energii. Dzięki temu, komputery mają większą sprawność energetyczną, są lżejsze, w mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne, a raz naładowany akumulator starcza im na ponad osiem godzin pracy.

Obraz
© (fot. Acer)

To jeszcze nie wszystko. Notebooki Aspire Timeline są wyposażone w przycisk Acer Smart Power służący do szybkiego zarządzania energią. Przycisk Acer Smart Power pozwala regulować pobór mocy, a tym samym wpływać na czas pracy przy zasilaniu bateryjnym. W celu zmniejszenia poboru mocy i wydłużenia czasu pracy akumulatora wystarczy nacisnąć przycisk Smart Power. Zostaną wówczas włączone zaawansowane ustawienia, a także zostanie wykonany szereg operacji pozwalających na ograniczenie zużycia energii.

Ponadto, notebooki Acer Aspire Timeline mają bardzo małą grubość, która w najcieńszym miejscu wynosi tylko 2. mm a w najgrubszym o 5 mm więcej. Dzięki pokrywie z aluminium, z błyszczącym metalicznym logo Acer, notebooki mają bardzo elegancki wygląd, a także są bardzo lekkie i poręczne: model z wyświetlaczem o przekątnej 13,3 cala waży tylko 1,6 kg, a model z wyświetlaczem 15,6” waży 2,4 kg.

Jedną z głównych wad notebooków, na którą uskarżają się użytkownicy, jest wydzielanie dużych ilości ciepła powodujących dyskomfort podczas pracy z komputerem na kolanach. Dlatego w notebookach Acer Aspire Timeline zastosowano system chłodzenia opracowany specjalnie z myślą o komforcie użytkownika. W opracowanym we współpracy z firmą Intel systemie chłodzenia zastosowano rozwiązane oparte na laminarnym przepływie przyściennym, z powodzeniem wykorzystywane do chłodzenia łopat turbin w silnikach cieplnych. Dzięki dodatkowym żaluzjom w otworach wentylacyjnych, strumień powietrza jest kierowany wzdłuż spodu obudowy notebooka, co powoduje, że świeże powietrze dociera dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.

Notebooki z serii Aspire Timeline są energooszczędne również wtedy, gdy pracują z zasilaczem sieciowym. Dzięki zasilaczowi Acer Power Smart zużywają nawet o 66. mniej energii niż ograniczenie nakładane przez normę Energy Star. Oznacza to, że w ciągu roku zasilacz ten pozwala na zaoszczędzenie 1752 watów, energii wystarczającej do zasilania 15-watowej żarówki przez 116 dni. Ponadto, po całkowitym naładowaniu akumulatora zasilacz Power Smart automatycznie przełącza się w tryb ładowania adaptacyjnego. Dzięki temu przestaje zużywać energię i zapobiega przedwczesnemu zużyciu akumulatora.

Obraz
© (fot. Acer)

Minimalistyczna obudowa notebooka Aspire Timeline kryje mnóstwo szczegółów ułatwiających wykonywanie najważniejszych czynności. Dotykowe przyciski skrótów zostały umieszczone na panelu nad klawiaturą, dzięki czemu zapewniają szybki dostęp do funkcji, takich jak włączanie/wyłączanie karty WiFi, obsługa kopii zapasowych, czy zarządzanie energią Power Smart. Z myślą o ułatwieniu użytkowania, na panelu nad klawiaturą umieszczono też przycisk wysuwania płyty z napędu optycznego (w modelach z wyświetlaczem 14”. oraz 15,6”).

Błyszcząca klawiatura FineTip, z większymi i bardziej rozstawionymi przyciskami, zapewnia zupełnie nowy komfort pisania, który jest dodatkowo zwiększony dzięki unikalnej konstrukcji touchpadu z blokadą pozwalającą uniknąć niedogodności spowodowanych przypadkowym dotknięciem podczas pisania. Ponadto, przycisk touchpadu znajduje się we wgłębieniu, przez co jest łatwy do znalezienia nawet bez odrywania wzroku od ekranu. Oprócz tego, touchpad typu multi-gesture umożliwia wygodniejsze nawigowanie: kolistymi ruchami palca w prawo lub lewo można przewijać strony internetowe, listy plików, itp. Naciskając touchpad można natomiast szybko powiększać lub zmniejszać zawartość ekranu w różnych programach, natomiast poziomym ruchem dwóch palców można przełączać zdjęcia, strony internetowe, dokumenty PDF lub albumy multimediów.

Notebooki z serii Aspire Timeline są oferowane z wyświetlaczami o przekątnej 13,3”, 14”. lub 15,6”, które gwarantują jasny, realistyczny obraz, a także zwiększoną czytelność tekstów przy słabym oświetleniu. We wszystkich modelach zastosowano panele z podświetleniem Acer CineCrystal™ LED, o formacie 16:9, rozdzielczości HD (1366x768), dużej jasności oraz krótkim czasie reakcji, gwarantującym wyjątkową jakość odtwarzania multimediów. W celu zapewnienia rozrywki, notebooki Aspire Timeline zostały wyposażone w system Dolby® Sound Room® umożliwiający odtwarzanie dźwięku przestrzennego przy użyciu tylko dwóch głośników lub standardowych słuchawek.

Obraz
© (fot. Acer)

Notebooki z serii Aspire Timeline zaprojektowano z myślą o swobodzie poruszania się i pełnej wolności, dlatego zastosowano w nich najnowsze interfejsy komunikacyjne pozwalające na stałe utrzymywanie łączności w sprawach towarzyskich, jak i służbowych: wbudowane karty Wi-Fi®/WiMAX™, współpracujące z technologią Acer SignalUp™, zapewniają pełną i wygodną łączność. Z myślą o jeszcze większej swobodzie komunikowania się, wybrane modele notebooków Aspire Timeline są też oferowane ze zintegrowanym modemem 3. . Dzięki wbudowanej kamerze internetowej Acer Crystal Eye, zoptymalizowanej do pracy przy słabym oświetleniu, użytkownik może z łatwością uczestniczyć w wideo-konferencjach lub wideo-czatach.

Notebooki Aspire Timeline są oferowane z niskonapięciowymi procesorami Intel Core 2 Duo, zintegrowanymi układem graficznym lub wydzieloną kartą graficzną, a także pamięcią DDR3 gwarantującą szybką pracę wielozadaniową. Komputery mogą być wyposażone w dysk twardy o pojemności do 500 GB lub dysk SSD o pojemności do 64 GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)