9 lipca startuje Wikimania 2010 w Gdańsku!

9 lipca startuje Wikimania 2010 w Gdańsku!

9 lipca startuje Wikimania 2010 w Gdańsku!
Źródło zdjęć: © Wikipedia
08.07.2010 12:47

W dniach 9 do 11 lipca w Gdańsku odbędzie się konferencja Wikimania'2010, organizowana przez stowarzyszenie „Wiki w Polsce”. Konferencja przeprowadzana jest od 2005 roku za każdym razem w innym kraju. Celem konferencji jest spotkanie i wymiana doświadczeń użytkowników biorących udział w tworzeniu projektów Wikimedia Foundation, oraz osób związanych z problematyką wolnego oprogramowania.

Wybranie Gdańska jako kolejnego miejsca konferencji jest konsekwencją skutecznej aktywności polskiego środowiska Wikimedia, mocno wspartego - dzięki bardzo dobrym kontaktom na płaszczyźnie pozarządowej - przez wikimedian z Federacji Rosyjskiej i Ukrainy. Warto wspomnieć, że komisja konkursowa obecnej edycji konferencji miała jeszcze do wyboru Amsterdam i Oxford.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska, we współpracy z partnerskimi organizacjami Wikimedia RU (Federacja Rosyjska) i Wikimedia Ukraina przyznały stypendia dla kilkunastu uczestników konferencji z Polski, Czech, Rosji i Ukrainy. 8 lipca do Warszawy, w drodze do Gdańska, przyjedzie grupa stypendystów stowarzyszeń z Rosji i Ukrainy, z dyrektorem Wikimedia RU, panem Władimirem „Dr Bugiem” Miediejką, oraz prezesem Wikimedia Ukraina Andrijem „A1” Bondarienką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)