Rekord świata w pisaniu sms

Rekord świata w pisaniu sms

Rekord świata w pisaniu sms
Źródło zdjęć: © Flickr - Dan Zen (CC)
23.08.2010 16:16, aktualizacja: 23.08.2010 16:33

27 letnia Brytyjka jest mistrzynią świata w pisaniu sms. Do pobicia rekordu doszło całkiem przypadkiem, w przerwie między zakupami

.

W jednym z brytyjskich centrów handlowych, na stanowisku Samsunga można było spróbować swoich sił w pisaniu krótkich wiadomości tekstowych na czas. Melissa Thompson wraz z chłopakiem Chrisem, została poproszona o wzięcie udziału w zabawie.

W dokładnie 25,9. sekundy napisała na klawiaturze swojego telefonu "the razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human". W wolnym tłumaczeniu oznacza to: "piranie z zębami jak brzytwy z gatunku Sarrasalmus i Pygocentrus są najstraszniejszymi słodkowodnymi rybami na świecie. W rzeczywistości nie często atakują ludzi".

#size=490x327#))

Oczywiście nie zrobiła tego na normalnej klawiaturze numerycznej, ale użyła nowej metody zwanej Swype. Polega ona na przeciąganiu palcem bądź rysikiem po wskazanych znakach na klawiaturze ekranowej nowych smartfonów. Następnie możemy wybrać słowo jakie może powstać z połączenia tych znaków.

Melisa mówiła, że gdy nie mieszkała jeszcze z Chrisem, wysyłała do niego nawet 5. wiadomości dziennie. Obecnie już tak często nie pisze i wyszła z wprawy. Rekord świata został poprawiony o 9 sekund, poprzedni należał do Amerykanina, Franklina Page'a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)