6 lat więzienie za link do pirackich treści

6 lat więzienie za link do pirackich treści
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

23.09.2013 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hiszpański parlament przegłosował w piątek prawo pozwalające skazać właściciela strony internetowej, na której znajdują się odnośniki do pirackich treści, nawet na sześć lat więzienia.

Nowe prawo wprowadzone pod naciskiem Stanów Zjednoczonych prowadzących rejestr krajów, w których najczęściej łamane są prawa autorskie. Jeśli statystycznie zdarza się to zbyt często, USA wprowadzają w stosunku do danego kraju restrykcje handlowe.

Ponieważ Hiszpanii groziło znalezienie się na amerykańskiej czarnej liście, tamtejsi politycy postanowili znowelizować kodeks karny i wprowadzić tak drakońskie kary. Nawet sześć lat więzienia grozi właścicielowi strony internetowej, który czerpie „pośrednie lub bezpośrednie korzyści”. z obecności na stronie odnośników do pirackich treści. Do „pośrednich” korzyści hiszpańscy deputowani zaliczyli między innymi obecność reklam na stronie internetowej.

Co ciekawe, wyszukiwarki, w tym wyszukiwarki plików torrent, zostały uznane za wyjątek, których nie dotyczy nowelizacja. A podobno prawodawca jest zawsze racjonalny.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także