3 nowe Curve'y od BlackBerry

3 nowe Curve'y od BlackBerry

3 nowe Curve'y od BlackBerry
Źródło zdjęć: © BlackBerry
23.08.2011 15:34, aktualizacja: 23.08.2011 16:02

Research In Motion (RIM) ogłosiła dziś premierę trzech nowych smartfonów BlackBerry wyposażonych w system operacyjny BlackBerry 7: Curve 9350, 9360, 9370.

Nowe smartfony BlackBerry Curve są ergonomicznie wykonane, z wygodną klawiaturą do szybkiego pisania, oraz z optycznym trackpadem do łatwej nawigacji jedną ręką. Nowe smartfony posiadają wsparcie dla GPS i Wi-Fi, podobnie jak aparat 5 MPix z lampą błyskową i funkcją nagrywania filmików, dzięki którym uchwycone wspomnienia można bezzwłocznie udostępniać w serwisach społecznościowych. Wejścia micro SD / SDHC obsługują karty pamięci do 3. GB, gdzie można przechowywać dodatkowe dane.

Obraz
© (fot. BlackBerry)

Oprócz nowego systemu operacyjnego BlackBerry 7. smartfony BlackBerry Curve wyposażone są w szereg zaawansowanych udogodnień sprzętowych, w tym ulepszone procesory, wyświetlacze oraz pamięć. Obsługują one również NFC (Near Field Communications), nową technologię, która daje szereg możliwości, w tym możliwość parowania akcesoriów lub odczytywania znaczników SmartPoster poprzez proste dotknięcie smartfonem.

BlackBerry 7 OS

BlackBerry 7 jest wyposażony w przeglądarkę BlackBerry nowej generacji, która łączy w sobie zdecydowanie ulepszoną wydajność zaawansowanego silnika przeglądarki WebKit z ulepszeniami sprzętu w nowych smartfonach BlackBerry Curve. To połączenie umożliwia znacznie szybsze, bardziej płynne przeglądanie internetu. Dodatkowe ulepszenia tej przeglądarki to między innymi płynność nawigacji i zoptymalizowana wydajność HTML5.

BlackBerry 7 OS zawiera również szereg innych fabrycznie wgranych aplikacji i zintegrowanych funkcji zwiększających produktywność. Wersja Premium aplikacji Documents To Go jest udostępniona za darmo, oferując użytkownikom zaawansowane funkcje edycji dokumentów, jak również przeglądanie plików PDF. Usługa BlackBerry Protect jest również zainstalowana fabrycznie, oferując klientom poczucie spokoju, że dane osobowe są archiwizowane i zabezpieczone w chmurze. Z BlackBerry Protect, użytkownicy mogą zlokalizować swoje zagubione smartfony BlackBerry za pomocą GPS lub zdalnie włączyć dzwonek, który pomoże w odnalezieniu smartfona jeśli znajduje się on w pobliżu. BlackBerry Balance jest zintegrowane z BlackBerry 7. dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystywać potencjał BlackBerry zarówno do pracy jak i do celów prywatnych, bez narażania działu IT na stosowanie zaawansowanych zabezpieczeń i kontroli. Popularna, uniwersalna funkcja wyszukiwania została również wzbogacona o obsługę wyszukiwania aktywowanego
głosem, dzięki czemu użytkownicy mogą po prostu głosowo rozpocząć poszukiwanie informacji w urządzeniu lub w sieci.

Najlepsza w swojej klasie komunikacja oraz media społecznościowe Smartfony BlackBerry Curve nowej generacji zapewniają najwyższej jakości mobilną komunikację oraz wygodę w korzystaniu z mediów społecznościowych dostarczając komplet funkcjonalności telefonu, poczty email, wiadomości oraz aplikacji społecznościowych, zapewniając użytkownikom łączność i efektywność przez cały dzień.

Najnowsza wersja BBM (BlackBerry Messenger) jest fabrycznie wgrana, a teraz jej funkcjonalność jest rozszerzona poprzez wykorzystanie funkcji BBM w innych aplikacjach, takich jak Foursquare, pozwalając użytkownikom na łatwą interakcję ze sobą z poziomu zsynchronizowanej aplikacji.

Zaktualizowana aplikacja Social Feeds została rozszerzona o możliwość pobierania aktualizacji z mediów, podcastów i ulubionych stron w jednym widoku. Nowa aplikacja Facebook dla smartfonów BlackBerry wprowadza nowe funkcje, takie jak chat czy integracja z BBM, ułatwiając użytkownikom łączenie się ze znajomymi z Facebooka w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem powiadomień push. Twitter dla smartfonów BlackBerry także dostarcza szeroką gamę funkcjonalności, w tym korzystanie z powiadomień Push w czasie rzeczywistym i integrację z Social Feeds.

Dostępność

Smartfony BlackBerry Curve 9350. 9360 i 9370 będą dostępne u operatorów w Kanadzie w tym miesiącu, natomiast inni operatorzy na całym świecie rozpoczną oferowanie nowych modeli Curve od września. Daty dostępności i ceny konkretnych urządzeń od danych operatorów zostaną ogłoszone przez partnerów firmy RIM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)