BlackBerry - koniec legendy

BlackBerry - koniec legendy29.09.2016 12:36
BlackBerry - koniec legendy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Kanadyjski producent telefonów BlackBerry skończył ostatecznie z produkcją autorskich telefonów komórkowych. Teraz Kanadyjczycy zajmą się oprogramowaniem, a składać smartfony z logo BlackBerry będą zewnętrzni producenci

Informacja o zakończeniu produkcji ulubionych telefonów biznesmenów, BlackBerry poinformowało oficjalnie przy okazji opublikowania wyników finansowych za II kwartał 201. r. Okazało się, że kolejny raz z rzędu firma miała bardzo złe wyniki - przychód w wysokości 352 mln dolarów, zaś strata netto rzędu 372 mln dolarów.

Pomimo wspomnianych kłopotów, niedawno jeszcze można było odnieść wrażenie, że firma będzie ratować swój oddział odpowiedzialny za produkcję smartfonów. Bowiem na rynku niebawem pojawią się nowe modele z logo BlackBerry. Tymczasem BlackBerry stawia sprawię jasno - koniec z projektowaniem i produkcja smartfonów. Z komunikatu prasowego jasno wynika, że teraz Kanadyjczycy zajmą się produkcją oprogramowania, głównie dla klientów biznesowych.

Skąd w takim razie nowe modele BlackBerry? Ostatni model, który trafił na rynek - DTEK50, to nic innego, jak lekko zmodyfikowany Alcatel Idol 4S. Okazuje się, ze to nic innego jak początek nowej strategii kanadyjskiego koncernu. Począwszy od tego modelu, BlackBerry będzie korzystać z rozwiązań innych producentów i sprzedawać ich telefony z własnym logo.

BlackBerry niewątpliwie stał się ofiarą walki pomiędzy wielką dwójką - Android oraz iOS. Zarówno Google, jak i Apple zdominowały rynek smartfonów, mają w sumie aż 94 proc. udziałów w rynku. Prócz kanadyjskiej firmy, konkurencji na rynku nie wytrzymał ostatnio również Microsoft ze swoimi Lumiami.

LOP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)