"Od miesiąca nie sprzedał się ani jeden smartfon BlackBerry"

"Od miesiąca nie sprzedał się ani jeden smartfon BlackBerry"

"Od miesiąca nie sprzedał się ani jeden smartfon BlackBerry"
Źródło zdjęć: © chip.pl
12.09.2012 12:00

Smartfonom BlackBerry nie wiedzie się za dobrze. Na rynku królują Android i iOS, a wkrótce RIM będzie najprawdopodobniej przegoniony przez Windows Phone. Wygląda na to, że jest jeszcze gorzej niż myśleliśmy.

Według Jamesa Faucette’a, analityka z firmy Pacific Crest, sytuacja w RIM jest katastrofalna. Według jego analiz, sprzedaż smartfonów BlackBerry zmalała w Stanach Zjednoczonych o jedną piątą w porównaniu do stanu sprzed ośmiu miesięcy. Co więcej, w swoich badaniach natknął się na duże sklepy w atrakcyjnych miejscach handlowych, które przez ponad miesiąc nie sprzedały żadnego urządzenia RIM-u.

Sam Research in Motion cały czas przekłada premierę smartfonów z systemem BlackBerry OS 10. Miały się pokazać w ostatnim kwartale bieżącego roku, teraz RIM twierdzi, że pojawią się w kolejnym. – _ Pozostajemy skupieni na owocnej premierze BlackBerry 10, która przewidziana jest na pierwszy kalendarzowy kwartał roku 2013 roku i wierzymy, że dostarczenie wysokiej jakości smartfonów BlackBerry 10 z pełnym wyposażeniem będzie atrakcyjną propozycją dla naszych klientów _ –. czytamy w oficjalnym oświadczeniu Research in Motion.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Apple uśmierca kultowego iPhone'a 3GS"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)