22 iPhone’y dziennie

22 iPhone’y dziennie

22 iPhone’y dziennie
Źródło zdjęć: © Apple
17.04.2009 11:08, aktualizacja: 17.04.2009 12:15

Tyle zdaniem Gene’a Munstera statystycznie sprzedawanych jest telefonów iPhone w ciągu dnia w każdym Apple Store na terenie USA. Analityk z Piper Jaffray w marcu i na początku kwietnia odwiedził kilkadziesiąt sklepów Apple w Stanach Zjednoczonych.

Lepiej od iPhone’ów w USA sprzedają się iPody (około 5. dziennie) i komputery Apple (28 dziennie). Zdaniem Munstera sprzedaż telefonów firmy z Cupertino nieznacznie spadła w porównaniu z okresem zimowym, kiedy co dzień 28 osób kupowało aparat. Największa sprzedaż iPhone’ów miała miejsce w lipcu i sierpniu zeszłego roku, tuż po wprowadzeniu modelu 3G. Wtedy kupowano około 95 aparatów dziennie w każdym sklepie.

Popularność iPhone’ów w USA jest tak duża, że ich dostawca, operator AT&T już złożył prośbę do Apple o przedłużenie umowy do 2011 roku. Wcześniejsza umowa podpisana była do 20010 roku. Zdaniem gazety „Wall Street Journal”, AT&T dzięki sprzedaży iPhone’ów zyskał ponad 4,3 miliona nowych abonentów. Nic więc dziwnego, że tak bardzo zależy mu na kontynuowaniu umowy z Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)