Apple sprzedaje dziennie więcej iPhone'ów niż rodzi się dzieci na świecie!

Apple sprzedaje dziennie więcej iPhone'ów niż rodzi się dzieci na świecie!

Apple sprzedaje dziennie więcej iPhone'ów niż rodzi się dzieci na świecie!
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
25.01.2012 14:55

Jeśli wierzyć w wynik sprzedaży, jaki osiągnął Apple w pierwszym kwartale fiskalnym bieżącego roku, to wychodzi na to, że liczba kupowanych dziennie iPhone'ów przekroczyła liczbę codziennych narodzin.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Firmie Apple udało się sprzedać 37,0. miliona smartfonów w ciągu jednego kwartału fiskalnego, co oznacza średnią dzienną sprzedaż wynoszącą 377 900 iPhone'ów. Dla porównania: średnia narodzin w ciągu jednej doby wynosi na świecie 371 tysięcy.

Zadziwiająca jest nie tylko liczba produkowanych przez "zwierzęta" iPhone'ów, lecz przede wszystkim umiejętność sprzedania ich ludziom nieraz czekającym w długich kolejkach po pięknie zapakowany iGadżet dla siebie.

Warto mieć jednak na uwadze, że w przeciwieństwie do iPhone'ów (i innych gadżetów), dzieci przychodzą na świat ze stałą częstotliwością i pojawiają się hurtem pod choinką. Oznacza to mniej więcej tyle, że Apple może mieć problem z powtórzeniem tego wyczynu przed upływem kolejnych dziewięciu miesięcy. Możliwe, że pojawienie się iPada 3 ożywi nieco sprzedaż.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)