Tunery DVB‑T z Androidem

Tunery DVB-T z Androidem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.04.2012 15:55, aktual.: 13.04.2012 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na polski rynek trafiły nowe tunery DVB-T działające w oparciu o system Android. Dają one mozliwość korzystania z aplikacji, które pozwalają zwiększyć funkcjonalność tunera.

Na polski rynek trafiły nowe tunery DVB-T, działające w oparciu o system Android. Dają one mozliwość korzystania z aplikacji, które pozwalają zwiększyć funkcjonalność tunera.

Tuner DVB-T Easy Player Net TV hiszpańskiej marki Best Buy działa w oparciu o system operacyjny Android 2.2. Urządzenie pozwala na odbiór sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. Przydatną funkcją jest możliwość nagrywania programów poprzez port USB na zewnętrznych nośnikach pamięci. Funkcja playera pozwala przeglądać pliki graficzne oraz odtwarzać materiały audio i wideo w popularnych formatach m.in. avi, mov, mp4, vob, wnm oraz w mkv (1080p). Odtwarzacz obsługuje także napisy SAMI (smi), SRT, SUB, IDX+SUB, SSA, ASS.

Easy Player NET TV można skonfigurować z domową siecią Wi-Fi i przeglądać popularne serwisy, np. YouTube, sprawdzić pogodę lub posłuchać internetowego radia.

Urządzenie objęte jest 2 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez importera –. Impakt, wynosi 399 zł. W ofercie są również tunery DVB-T przeznaczone tylko do odbioru telewizji cyfrowej, a ich ceny zaczynają się już od 99 zł.

Telewizja DVB-T to nowe pojęcie, z jakim powinniśmy się oswoić. Obecnie spora część naszego kraju jest już w zasięgu multipleksów, a prace nad realizacją kolejnych etapów rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej cały czas trwają. Zakończenie nadawania ostatnich analogowych programów przewiduje się na drugą połowę 201. roku. Dla odbiorców sygnału telewizyjnego oznacza to konieczność wymiany telewizora lub zakup specjalnego tunera DVB-T..

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także