DVB-T w dekoderach TP

DVB‑T w dekoderach TP

DVB-T w dekoderach TP
16.05.2010 21:30, aktualizacja: 17.05.2010 09:59

Telekomunikacja Polska udostępniła 6 kanałów HD w swojej telewizji, kolejne mają pojawić się do końca roku. Na razie tylko dla klientów korzystających z dostępu do satelitarnego, użytkownicy IPTV muszą poczekać do Świąt.

Szerzej o ofercie telewizji HD w TP pisaliśmy w tej wiadomości.

Wszystkie dekodery TP (zarówno DTV, jak i IPTV), mają wbudowany moduł DVB-T. Zostanie on uruchomiony w ciągu kilku najbliższych tygodni, w tej chwili trwają ostatnie prace nad nową wersją oprogramowania. Ma być ono skonstruowane tak, aby kanały "z kabla" i "z powietrza" nie różniły się od siebie i były razem ułożone w wygodny dla użytkownika sposób.

Kanały HD pojawią się w ofercie IPTV na przełomie III i IV kwartału, wraz z nowym dekoderem, który będzie wspólny także dla usługi DTV i będzie wspierał standard DVB-T. Klienci będą mogli dokupić do niego dysk, aby korzystać z funkcji PVR (nagrywania). Biorąc pod uwagę fakt, że telewizja IPTV do transmisji SD potrzebuje około 4 Mb/s, a HD około 8 Mb/s, a także stan sieci TP, telekom chce jak najbardziej ujednolicić kwestię urządzeń klienckich, aby dać użytkownikom wybór - IPTV dla tych, którzy nie będą potrzebowali szybkiego łącza i DTV dla tych, którzy będą potrzebowali.

W tej chwili z telewizji TP korzysta co piąty klient _ neostrady tp _, a co piąty abonent telewizji ściąga przynajmniej jeden film z oferty VoD w ciągu miesiąca. TP szacuje, że z oferty płatnej telewizji nie korzysta jeszcze w Polsce 20-30% gospodarstw domowych, z czego z ofertą może dotrzeć do 90% z nich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)