10 gigabitów w Mysłowicach

10 gigabitów w Mysłowicach

10 gigabitów w Mysłowicach
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
16.10.2009 22:55, aktualizacja: 19.10.2009 10:32

Mysłowice dołączyły do grona śląskich miast, w których zlokalizowane są należące do 3S Śląskich Sieci Światłowodowych węzły 10 gigabitowej sieci Metro Ethernet. Z mysłowickiego węzła realizowana będzie m. in. transmisja danych 2 Gb/s do Warszawy.

_ Właśnie w Mysłowicach, po sieci 10Gb/s, będziemy realizować naszą pierwszą transmisję 2Gb/s do Warszawy dla jednego z największych operatorów telewizji kablowej w Polsce. Dzięki dużym przepływnościom możliwe będzie m. in. przesyłanie kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych nadających w jakości HD, gdzie konieczne jest pasmo 20Mb/s na kanał _- mówi Wojciech Apel, wiceprezes 3S.

Dziesięciogigabitową siecią połączone są już Katowice, Sosnowiec, Bytom, Gliwice i Mikołów. Modernizacja pętli, która początkowo budowana była jako gigabitowa, zakończyła się we wrześniu 2009.

3S Śląskie Sieci Światłowodowe (marka TKP) to operator telekomunikacyjny działający na terenie Śląska i Zagłębia. Buduje i udostępnia infrastrukturę światłowodową innym operatorom, dużym przedsiębiorstwom oraz instytucjom. 3S dysponuje siecią linii światłowodowych o ponad 700 kilometrów, która pokrywa obszar 2000 km kwadratowych, zamieszkany przez ponad 3 miliony mieszkańców aglomeracji śląskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)