Nowy rekord szybkości transmisji w technologii 3G

Nowy rekord szybkości transmisji w technologii 3G

Nowy rekord szybkości transmisji w technologii 3G
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
07.01.2010 16:29, aktualizacja: 07.01.2010 16:41

Ericsson z udziałem australijskiego operatora Telestar zaprezentował technologię HSPA Evolution działającą z szybkością do 42 Mb/s. Dotychczas klienci mogli liczyć najwyżej na 28 Mb/s. Nowa technologia już jest dostępna do wdrożenia.

Nowa technologia Dual Carrier, którą można wdrożyć tylko w ramach aktualizacji oprogramowania, podwaja szybkość połączeń dla użytkowników znajdujących się w dowolnym miejscu komórki sieci mobilnej, nawet na jej brzegu, gdzie wydajność jest zwykle słabsza.

Technologia ta zwiększy również pojemność sieci. Operatorzy mogą dostarczać większe ilości danych w przeliczeniu na stację bazową, co oznacza niższe koszty dostarczania mobilnych usług szerokopasmowych dla klientów.

W dostępnym w handlu sprzęcie i oprogramowaniu zastosowano pierwszy komercyjny zestaw układów obsługujący technologię Dual Carrier z szybkością transmisji 42 Mb/s. W wersjach demonstracyjnych takich rozwiązań przeciętna szybkość transmisji danych pobieranych przez użytkowników wyniosła około 41,5Mb/s.

42 Mb/s jest maksymalną szybkością transmisji na łączach odbiorczych (downlink). Rzeczywiste prędkości pobierania danych mogą być niższe i są zależne od natłoku, odległości od stacji bazowej, lokalnych warunków, sprzętu, oprogramowania i innych czynników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)