Nowy, szybki router Asus RT-AC56U

Nowy, szybki router Asus RT‑AC56U

Nowy, szybki router Asus RT-AC56U
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.06.2013 10:19, aktualizacja: 13.06.2013 10:58

Asus szykuje kolejny router obsługujący Wi-Fi w standardzie 802.11ac. Dwupasmowy, bezprzewodowy RT-AC56U został wyposażony w dwurdzeniowy procesor 800 MHz i 256 MB pamięci DDR3.

Router w paśmie 5 GHz może pracować z przepustowością 86. Mbps, a w paśmie 2,4 GHz z przepustowością 300 Mbps. Router RT-AC56U obsługuje technologię Asus AiRadar, która analizuje liczbę urządzeń w sieci domowej oraz ich położenie, a następnie odpowiednio wzmacnia poszczególne połączenia między nimi a routerem. Silny wzmacniacz zapewnia stabilność sygnału oraz wzmacnia go podczas emisji we wszystkich kierunkach.

ASUS zachwala, że w porównaniu z podobnymi routerami, które nie wykorzystują technologii AiRadar, RT-AC56. zwiększa pokrycie sygnałem Wi-Fi nawet do 150 proc., przez co sprawdzi się w dużych domach i biurach.

RT-AC56. posiada po jednym porcie USB 2.0 oraz USB 3.0. Router można również łatwo zmienić w serwer plików, drukarek lub 3G/4G oraz udostępniać dane i zasoby dzięki łączeniu urządzeń przez port USB. Szybkie porty USB 3.0 umożliwiają również szybkie udostępnianie plików i strumieniowanie zawartości HD z urządzeń podłączonych do routera.

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu Download Master RT-AC56. pobiera pliki bezpośrednio na urządzenia magazynujące nawet, jeśli wszystkie powiązane komputery są wyłączone. Nieprzerwana praca oszczędza czas, zwłaszcza w przypadku dużych plików multimedialnych w jakości HD.

Nowy router współpracuje z aplikacją ASUS AiCloud, która pozwala połączyć się z routerem z dowolnego miejsca, w którym dysponujemy połączeniem internetowym np. za pomocą urządzeń mobilnych opartych o system Android lub iOS. Darmowa aplikacja obsługuje mobilne udostępnianie, strumieniowanie i synchronizowanie zawartości pomiędzy różnymi urządzeniami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)