Nowy router D-Link - najbardziej zaawansowany router Wi-Fi na rynku

Nowy router D‑Link - najbardziej zaawansowany router Wi‑Fi na rynku

Nowy router D-Link - najbardziej zaawansowany router Wi-Fi na rynku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.09.2014 17:11, aktualizacja: 03.09.2014 13:26

D-Link, producent rozwiązań sieciowych dla biznesu i cyfrowego domu, zaprezentował najszybszy router w swoim portfolio urządzeń w standardzie 802.11ac.

Dzięki jednoczesnej pracy w dwóch częstotliwościach, zewnętrznym antenom i funkcji zestawiania bezprzewodowych kanałów, router Wi-Fi AC190. DIR-880L umożliwia transmisję danych z prędkością do 1900 Mbit/s. To nowoczesne centrum domowej sieci wyposażono także w funkcję doboru optymalnego sygnału dla urządzeń w obszarach, w których są problemy z jego jakością. To zasługa rozwijanej przez D-Link technologii SmartBeam, dzięki której router sam przydziela i ustala optymalny sygnał Wi-Fi dla każdego urządzenia mobilnego podłączonego do sieci. DIR-880L może przypisać urządzeniom jedną z dwóch częstotliwości: 2,4 GHz lub 5 GHz, w zależności od ilości przesyłanych danych. Przykładowo, w przypadku wymagającej strumieniowej transmisji wideo, urządzenie zostanie przełączone do bardziej pojemnej i mniej zatłoczonej częstotliwości 5 GHz.
Duża przepustowość routera DIR-880. umożliwia jednoczesne korzystnie z sieci przez wiele podłączonych urządzeń bez spadku szybkości przesyłania danych. Ma to znaczenie, gdy użytkownicy jednocześnie oglądają filmy Full HD strumieniowo przesyłane z Internetu, grają w gry online i rozmawiają przez wideo czat.
Oprócz połączeń bezprzewodowych, router wyposażono w gigabitowe porty Ethernet oraz szybki port USB 3.0. umożliwiający podłączenie dodatkowych urządzeń. Zastosowanie mechanizmu QoS pozwala nadawać priorytety poszczególnym pakietom, kształtując ruch w sieci. Natomiast trzy kierunkowe anteny zapewniają doskonałą jakość sygnału wszystkim urządzeniom połączonym z routerem. Dane przesyłane za pośrednictwem routera są w pełni zabezpieczone, dzięki sprawdzonym mechanizmom szyfrowania - WPA, WPA2. Router umożliwia także utworzenie odrębnej sieci dla gości, udostępniającej jedynie połączenie z Internetem i blokującej dostęp do innych zasobów w sieci domowej. Dzięki funkcji Quick VPN można w bezpieczny sposób zdalnie łączyć się z siecią domową.
DIR-880. współpracuje z chmurą mydlink. Aplikacja QRS Mobile umożliwia szybkie odnalezienie nowego routera w sieci i jego zdalną konfigurację na urządzeniu mobilnym lub komputerze. Współpraca z chmurą daje możliwość kontrolowania domowej sieci i np. nadzorowania aktywności dzieci online, a, w razie potrzeby, blokady niepożądanych stron lub usług.
D-Link AC1900 Wi-Fi Router (DIR-880L) jest już dostępny w cenie 679 zł we wszystkich autoryzowanych salonach sprzedaży oraz w sklepach internetowych. Szczegółowe informacje o produkcie znajdują się w tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)