Zwolniony przez post na Facebooku, wygrał z pracodawcą w sądzie!

Zwolniony przez post na Facebooku, wygrał z pracodawcą w sądzie!

Zwolniony przez post na Facebooku, wygrał z pracodawcą w sądzie!
Źródło zdjęć: © chip.pl
12.09.2011 11:30, aktualizacja: 21.09.2011 12:34

Pracownik nie może zostać zwolniony przez to, co wypisuje na portalu społecznościowym.
Pięciu zwolnionych pracowników, po tym jak oczerniało swoją firmę na Facebooku, wygrało sprawę sądową ze swoim byłym i przyszłym pracodawcą.

Pracownik nie może zostać zwolniony przez to, co wypisuje na portalu społecznościowym. Pięciu zwolnionych pracowników, po tym jak oczerniało swoją firmę na Facebooku, wygrało sprawę sądową ze swoim byłym i przyszłym pracodawcą.

W pierwszej tego typu rozprawie sądowej, sędzia administracyjny organizacji National Labor Relations Board, sprawującej nadzór nad związkami zawodowymi w Stanach Zjednoczonych, wydał wyrok pomyślny dla zwolnionych pracowników. Ci zostali zwolnieni przez organizację non-profit Hispanics United of Buffalo, po tym jak na Facebooku zamieszczali niepochlebne posty o swoim pracodawcy. Wśród nich były skargi na ogólne warunki pracy, wliczając w to problemy z natarczywymi współpracownikami oraz za duży nakład pracy.

NLRB w minionym roku otrzymało bardzo wiele skarg pracowniczych, dotyczących właśnie aktywności na portalach społecznościowych. Dzięki temu wyrokowi, wiadomo już, że posty zamieszczane przez pracowników nie mogą być podstawą do ich zwolnienia.

Organizacja, wedle werdyktu sądu pracowniczego, musi przyjąć walczących z nią w sądzie pracowników z powrotem do pracy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Cyberwojna: Chińczycy udają greka"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)