Znamy już laureatów społecznego programu Pracownie Orange

Znamy już laureatów społecznego programu Pracownie Orange

Znamy już laureatów społecznego programu Pracownie Orange
Źródło zdjęć: © www.pracownieorange.pl
06.04.2012 13:06, aktualizacja: 06.04.2012 13:46

Spośród ponad 750 wniosków nadesłanych do konkursu wyłoniono 50 zwycięskich miejscowości

Obraz
© (fot. www.pracownieorange.pl)

- Duża liczba zgłoszeń do programu Pracownie Orange to dowód na to, że inicjatywy wspierające rozwój lokalnych społeczności są w Polsce potrzebne. Cieszymy się, że w naszej akcji wzięło udział tak wiele osób, które potrafią się zorganizować, rozumieją potrzeby zmian i chcą zrobić coś inspirującego dla swojej miejscowości. Mamy nadzieję, że zainicjowany przez Orange program umocni świadomość, że działając wspólnie, można osiągnąć więcej - powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor PR i Sponsoringu Grupy TP.

Zgodnie z założeniami programu nieodłącznym warunkiem powstania Pracowni Orange jest zaangażowanie mieszkańców w proces jej tworzenia. Dlatego najważniejszymi kryteriami wyboru zwycięskich miejscowości był plan na późniejsze wykorzystanie Pracowni zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności oraz pomysł na ożywienie przestrzeni publicznej wokół niej. Działania mieszkańców wesprze Orange, zapewniając wsparcie techniczne i informatyczne każdej Pracowni przez 2 lata od momentu jej powstania.

Każda Pracownia Orange będzie wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych. Dodatkowo każda lokalizacja zostanie wyremontowania i komfortowo umeblowana. Wszystkie 5. wyłonionych Pracowni Orange zostanie oddanych do użytku do końca czerwca br.

Program społeczny Pracownie Orange to kolejna inicjatywa, za pośrednictwem której Orange ułatwia bycie razem, tworzenie wspólnych idei, ich realizowanie i tym samym, zmienianie otaczającego świata na lepsze.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Szczegółowe informacje nt. programu dostępne są na stronie www.pracownieorange.pl


Pracownie Orange to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do mieszkańców wszystkich miast w Polsce liczących poniżej 2. tysięcy mieszkańców. Celem akcji jest zapewnienie mieszkańcom małych społeczności bezpłatnego i bezpośredniego dostępu do technologii, informacji i kultury oraz zwiększenie ich zaangażowania w życie społeczne. W ramach akcji marka Orange stworzy 50 internetowych Pracowni Orange, które posłużą mieszkańcom lokalnych społeczności jako miejsce integracji, wzajemnej inspiracji i twórczego współdziałania. Poprzez akcję Orange inspiruje do dzielenia się pomysłami, spontanicznej wymiany doświadczeń i odwagi w podejmowaniu nowych inicjatyw kulturalnych. Akcja Pracownie Orange to kolejna inicjatywa, za pośrednictwem której Orange ułatwia bycie razem, tworzenie wspólnych idei, ich realizowanie i tym samym, zmienianie otaczającego świata na lepsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)