Znamy zwycięzcę Electrolux Design Lab 2015!

Znamy zwycięzcę Electrolux Design Lab 2015!

Znamy zwycięzcę Electrolux Design Lab 2015!
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
19.10.2015 08:49

Spośród ponad 1500 zgłoszeń z całego świata, projekt Jordana Lee Martina - Bloom, został uznany za najlepszy i zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Electrolux Design Lab. Jury wybrało laureatów podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 października 2015 roku wczoraj w Kattilahalli w Helsinkach.

Celem Electrolux Design Lab jest inspirowanie i aktywizowanie studentów wzornictwa z całego świata do opracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań dla gospodarstw domowych przyszłości. Otwiera to im drzwi do profesjonalnego świata projektowania oraz daje szansę poznania najlepszych ekspertów z branży.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: _ Zdrowie i szczęśliwe dzieci _. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 150. prac z 56 krajów świata. Studenci i absolwenci wzornictwa przemysłowego oraz kierunków technicznych prezentowali swoje projekty w 3 kategoriach: gotowanie, pielęgnacja materiałów i oczyszczanie powietrza. W dwóch pierwszych etapach wyłoniono odpowiednio 100, a następnie 35 najciekawszych projektów. W finale znalazło się 6 autorów najlepszych koncepcji, z których jury wybrało trzech laureatów. Publiczność również miała wpływ na ostateczny werdykt konkursu - mogła oddawać głosy na swojego faworyta przez internet.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężył innowacyjny projekt Jordana Lee Martina. Bloom wypełnia lukę pomiędzy cyfrową i praktyczną edukacją, zachęcając do zdobywania dobrych kuchennych nawyków. W oparciu o rzeczywiste potrzeby oraz pomysłowe wykorzystanie istniejących technologii, ten zjawiskowy projekt ma ogromny potencjał, który może zostać wykorzystany w edukacji naszych dzieci - tak wybór argumentuje przewodniczący jury - Lars Erikson, Senior Vice President, szef działu wzornictwa Electrolux.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Szczęśliwy zwycięzca otrzymał 1000. euro oraz półroczny, płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Na drugim miejscu znalazł się Dominykasa Budinasa z Litwy, otrzymując 6000 euro. Zaprojektował Air Shield - wózek dziecięcy, który tworzy czysty mikroklimat. Trzecie miejsce przypadło Jeongbeen Seo z Korei Południowej z projektem oczyszczacz powietrza i hula hop w jednym - Q.H, nagroda to 4000 euro.
Nagroda publiczności trafiła do Larissy Trindade z Brazylii, która zyskała przychylność ponad 430. internautów. Oddali oni głos na projekt: Weaver - urządzenie, które natychmiast naprawia nasze ubrania. Za wyróżnienie, autorka konceptu otrzymała 2000 euro.

_ Źródło: Electrolux _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)