Znamy już pierwsze wyniki eliminacji do konkursu Imagine Cup 2009

Znamy już pierwsze wyniki eliminacji do konkursu Imagine Cup 200926.03.2009 14:43
Znamy już pierwsze wyniki eliminacji do konkursu Imagine Cup 2009

Pierwszy etap eliminacji do krajowego finału konkursu Imagine Cup 2009 zakończył się. Rozstrzygnięto zmagania w czterech kategoriach: Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Mashup oraz Technologie Informacyjne. Łącznie do drugiej rundy konkursu w tych kategoriach przeszło 67 zawodników, z czego 49 w kategorii Technologie Informacyjne. Ponadto, od lutego trwa drugi etap krajowej edycji konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Równolegle odbywają się również eliminacje w kategoriach Robotyka i Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy oraz Design.

Światowe finały Imagine Cup, najważniejszego konkursu technologicznego na świecie organizowanego przez Microsoft, odbędą się w tym roku w Egipcie w dniach od 3 do 9 lipca. Tegoroczna edycja Imagine Cup przebiega pod hasłem „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”.

288756943101900947

„Ideą przewodnią konkursu Imagine Cup zawsze są kwestie istotne dla rozwoju naszej cywilizacji”. – powiedział Piotr Kramek, manager polskiej edycji programu Imagine Cup. – „W tym roku za pomocą nowoczesnych technologii staramy się rozwiązać problemy zidentyfikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Milenijnych Celach Rozwoju. Należą do nich walka z ubóstwem i głodem, wyrównanie poziomu edukacji na świecie, równość płci, poprawa opieki zdrowotnej nad najmłodszymi oraz kobietami w ciąży, walka z AIDS, zrównoważony rozwój oraz światowe partnerstwo w zakresie światowego rozwoju”.

„Konkurs Imagine Cup to doskonała szansa sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia wiedzy przydatnej w przyszłej pracy zawodowej”. – powiedział Wojciech Lesicki, uczestnik drugiego etapu konkursu Imagine Cup 2009 w kategorii Technologie Informacyjne. – „Jest to również świetna okazja na poznanie ciekawych ludzi, wymianę doświadczeń oraz opinii. Będę się starał z jednej strony jak najlepiej zaprezentować w kolejnej rundzie, z drugiej zaś zdobyć jak najwięcej wiedzy i nowych doświadczeń”.

Od początku lutego trwa drugi etap eliminacji krajowego konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Ta kategoria konkursowa jest organizowana wspólnie z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Do drugiej rundy zakwalifikowało się ponad 17. studentów z całej Polski. Uczestnicy przygotowują projekty konkursowe i biorą udział w szkoleniach biznesowych, których celem jest pomoc w późniejszym przekształceniu ich pomysłów w produkty rynkowe. Lista finalistów w kategorii Projektowanie Oprogramowania zostanie ogłoszona 28 kwietnia, a sam finał odbędzie się 12 i 13 maja. Wtedy też poznamy zwycięską drużynę, która będzie reprezentować Polskę na finale światowym Imagine Cup 2009 w Egipcie.

Równolegle odbywają się eliminacje w kategoriach Robotyka i Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy oraz Design, do których studenci i uczniowie szkół średnich nadal mogą zgłaszać swoje projekty. Prace są przyjmowane do 1 kwietnia 200. roku.

Tegoroczna edycja finałów Imagine Cup obejmuje także pięć wyróżnień, które dają możliwość wzięcia udziału w światowych finałach konkursu w lipcu. Prace do tych wyróżnień można nadsyłać w niektórych wypadkach do 2. maja.

Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów oraz kategorii konkursu Imagine Cup 2009 dostępne są pod adresem http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)