Znamy już pierwsze wyniki eliminacji do konkursu Imagine Cup 2009

Znamy już pierwsze wyniki eliminacji do konkursu Imagine Cup 2009

Znamy już pierwsze wyniki eliminacji do konkursu Imagine Cup 2009
26.03.2009 14:43

Pierwszy etap eliminacji do krajowego finału konkursu Imagine Cup 2009 zakończył się. Rozstrzygnięto zmagania w czterech kategoriach: Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Mashup oraz Technologie Informacyjne. Łącznie do drugiej rundy konkursu w tych kategoriach przeszło 67 zawodników, z czego 49 w kategorii Technologie Informacyjne. Ponadto, od lutego trwa drugi etap krajowej edycji konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Równolegle odbywają się również eliminacje w kategoriach Robotyka i Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy oraz Design.

Światowe finały Imagine Cup, najważniejszego konkursu technologicznego na świecie organizowanego przez Microsoft, odbędą się w tym roku w Egipcie w dniach od 3 do 9 lipca. Tegoroczna edycja Imagine Cup przebiega pod hasłem „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”.

Obraz

„Ideą przewodnią konkursu Imagine Cup zawsze są kwestie istotne dla rozwoju naszej cywilizacji”. – powiedział Piotr Kramek, manager polskiej edycji programu Imagine Cup. – „W tym roku za pomocą nowoczesnych technologii staramy się rozwiązać problemy zidentyfikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Milenijnych Celach Rozwoju. Należą do nich walka z ubóstwem i głodem, wyrównanie poziomu edukacji na świecie, równość płci, poprawa opieki zdrowotnej nad najmłodszymi oraz kobietami w ciąży, walka z AIDS, zrównoważony rozwój oraz światowe partnerstwo w zakresie światowego rozwoju”.

„Konkurs Imagine Cup to doskonała szansa sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia wiedzy przydatnej w przyszłej pracy zawodowej”. – powiedział Wojciech Lesicki, uczestnik drugiego etapu konkursu Imagine Cup 2009 w kategorii Technologie Informacyjne. – „Jest to również świetna okazja na poznanie ciekawych ludzi, wymianę doświadczeń oraz opinii. Będę się starał z jednej strony jak najlepiej zaprezentować w kolejnej rundzie, z drugiej zaś zdobyć jak najwięcej wiedzy i nowych doświadczeń”.

Od początku lutego trwa drugi etap eliminacji krajowego konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Ta kategoria konkursowa jest organizowana wspólnie z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Do drugiej rundy zakwalifikowało się ponad 17. studentów z całej Polski. Uczestnicy przygotowują projekty konkursowe i biorą udział w szkoleniach biznesowych, których celem jest pomoc w późniejszym przekształceniu ich pomysłów w produkty rynkowe. Lista finalistów w kategorii Projektowanie Oprogramowania zostanie ogłoszona 28 kwietnia, a sam finał odbędzie się 12 i 13 maja. Wtedy też poznamy zwycięską drużynę, która będzie reprezentować Polskę na finale światowym Imagine Cup 2009 w Egipcie.

Równolegle odbywają się eliminacje w kategoriach Robotyka i Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy oraz Design, do których studenci i uczniowie szkół średnich nadal mogą zgłaszać swoje projekty. Prace są przyjmowane do 1 kwietnia 200. roku.

Tegoroczna edycja finałów Imagine Cup obejmuje także pięć wyróżnień, które dają możliwość wzięcia udziału w światowych finałach konkursu w lipcu. Prace do tych wyróżnień można nadsyłać w niektórych wypadkach do 2. maja.

Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów oraz kategorii konkursu Imagine Cup 2009 dostępne są pod adresem http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)