Rusza 10 edycja programu stypendialnego firmy Nvidia

Rusza 10 edycja programu stypendialnego firmy Nvidia

Rusza 10 edycja programu stypendialnego firmy Nvidia
Źródło zdjęć: © nvidia
16.11.2010 16:11

W dniu dzisiejszym rusza dziesiąta edycja programu stypendialnego firmy NVIDIA (Graduate Fellowship Program), w ramach którego firma wspiera badania mające na celu opracowanie nowych rozwiązań w zakresie technologii obliczeniowych i wizualizacyjnych. W tegorocznej edycji programu granty, w wysokości 25 000 USD każdy, może otrzymać do 10 studentów studiów doktoranckich zaangażowanych w prace nad obliczeniami równoległymi oraz przetwarzaniem grafiki

W dniu dzisiejszym rusza dziesiąta edycja programu stypendialnego firmy Nvidia (Graduate Fellowship Program), w ramach którego firma wspiera badania mające na celu opracowanie nowych rozwiązań w zakresie technologii obliczeniowych i wizualizacyjnych. W tegorocznej edycji programu granty, w wysokości 25 000 USD każdy, może otrzymać do 10 studentów studiów doktoranckich zaangażowanych w prace nad obliczeniami równoległymi oraz przetwarzaniem grafiki.

Chęć udziału w programie mogą zgłaszać studenci ze wszystkich krajów świata. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się 3 lutego 2011 r., zaś lista zwycięzców zostanie ogłoszona w kwietniu przyszłego roku. Wśród kryteriów, jakie należy spełnić, aby móc wziąć udział w programie, znajduje się m.in. wymóg ukończenia pierwszego roku studiów doktoranckich w zakresie informatyki, inżynierii elektrycznej, wysokowydajnych technologii obliczeniowych, przetwarzania danych lub innych, zbliżonych specjalizacji. Osoby zgłaszające się do programu muszą być członkiem aktywnego zespołu badawczego. Więcej informacji dotyczących kryteriów i sposobu składania aplikacji można znaleźć odwiedzając stronę http://research.nvidia.com/relevant/graduate-fellowship-program lub pisząc na adres fellowship@nvidia.com.

“Świat nauki, technologii i medycyny stoi dzisiaj przed ogromnymi wyzwaniami", powiedział Bill Dally, szef zespołu naukowców w firmie Nvidia. "Nvidia Graduate Fellowship Program wspiera finansowo badania, które mają na celu opracowanie nowych technologii w zakresie wysokowydajnego przetwarzania danych, mogących z kolei znacznie przyspieszyć prace nad rozwiązaniem krytycznych problemów w wielu dziedzinach nauki - od poszukiwań lekarstwa na raka, aż po badania nad źródłami energii".

Poza wsparciem finansowym, zwycięzcy programu stypendialnego uzyskają również dostęp do zaawansowanych technologii firmy Nvidia.

Od pierwszej edycji w 2002 r., w ramach programu stypendialnego Nvidia przyznano ponad 2 000 000 USD na badania prowadzone przez 84 studentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)