Złoty medal dla FRITZ!Box Fon WLAN 7270

Złoty medal dla FRITZ!Box Fon WLAN 7270

Złoty medal dla FRITZ!Box Fon WLAN 7270
Źródło zdjęć: © AVM
10.04.2008 12:06

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 jest zgodny z najnowszym standardem IEEE
802.11n (Draft 2.0), co sprawia, że w połączeniu z kilkoma antenami MIMO (Multiple Input Multiple Output) dane mogą być przesyłane z prędkością dochodzącą nawet do 300 Mbit/s

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 został nagrodzony Złotym Medalem na trwających w Łodzi targach Intertelecom (8-10 kwietnia br.). Urządzenie, które jest pionierem nowej klasy rozwiązań uznane zostało za najlepszy produkt

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 jest zgodny z najnowszym standardem IEEE 802.11n (Draft 2.0), co sprawia, że w połączeniu z kilkoma antenami MIMO (Multiple Input Multiple Output) dane mogą być przesyłane z prędkością dochodzącą nawet do 300 Mbit/s. Wykorzystanie technologii WMM (WiFi-Multimedia) gwarantuje optymalną jakość przesyłanych multimediów. Użycie kilku anten pozwala z kolei na zwiększenie obszaru, który będzie pokryty siecią. Router WLAN obsługuje dwie częstotliwości: 2,4 GHz oraz 5 GHz. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 ma już fabrycznie włączone szyfrowanie WPA (szyfrowanie WPA2 również jest dostępne, ale należy je aktywować ręcznie).

Wbudowany serwer multimediów pozwala nie tylko współdzielić pliki w sieci lokalnej, ale także odtwarzać je nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Oprócz tego możliwe jest współdzielenie drukarek, dysków i pamięci przenośnych – podłączając je do FRITZ!Box, można z nich korzystać tak jak z urządzeń podłączonych bezpośrednio do komputera.

Model 7270 wyposażony został w mechanizmy, które pozwalają zminimalizować ilość zużywanej energii. Po pierwsze: WLAN może być wyłączany ręcznie o dowolnie wybranej porze lub automatycznie np. na noc. Po drugie: tryb Eco – zmienna moc nadajnika, pozwala optymalizować ilość zużywanego przez urządzenie prądu. Co więcej, gdy FRITZ!Box nie pracuje, wykorzystanie procesora ograniczane jest do absolutnego minimum, nieużywane interfejsy są wyłączane automatycznie – podobnie stacja bazowa DECT, gdy nie jest do niej zalogowana żadna słuchawka.

· Modem DSL, cztery porty LAN, router WLAN, złącze USB
· WLAN 802.11n i anteny MIMO – transfer danych do 300 Mbit/s
· Fabrycznie włączone szyfrowanie WPA
· Zintegrowana stacja bazowa DECT zgodna ze standardem CAT-iq
· Telefonia internetowa i tradycyjna jakości HD
· Zintegrowany serwer multimediów – możliwość współdzielenia plików w sieci

Router wyposażony został także w funkcje dobrze znane z modeli wcześniejszych,
m.in. obsługa konferencji trójstronnych, zawieszanie rozmów, przekazywanie połączeń, połączenia oczekujące. Oprócz tego posiada wbudowaną książkę telefoniczną, budzik, firewall oraz moduł ochrony rodzicielskiej. Mimo różnorodności funkcji i zastosowania najnowocześniejszych technologii obsługa urządzenia w dalszym ciągu jest niezwykle prosta.

Dostępność w Polsce
FRITZ!Box Fon WLAN 7270 i FRITZ!WLAN USB Stick N zostaną wprowadzone do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie br.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)